Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно въпросче


Recommended Posts

Ми...време настана да направя ъпгрейд на чинелките. Най-доброто което мога да си позволя (за добро или лошо) е имено Зилджан ЗХТ. Та исках да попитам някой дали може да ми каже каква е разликата в звука на 16"Рок Краш и 16"Медиум Тин Краш? С едната група свирим траш, с другата-готик, та предполагам че Рок Краш-а ще ми вурши по-добра работа, но все пак да питам. 10х предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами лично аз не ти препоръчвам рок краш (особено от евтина серия чинели). Рок краш обикновено изисква безумно много бой за да зазвучи, а при евтините серии и многото бой не помага (просто си звучи като желязо). Препоръчвам ти ако можеш да си вземеш медиум, ако пък няма по-добре пробвай медиум тин :)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече иамам Медиум Тин Краш. Честно казано ми върши много по-добра работа от колкото очаквах. Имаки впредвид, какво четох в форума. Мисълта ми е вторият ми краш какъв да бъде? Когато апочнах да събирам пари си казах че чинелите ми ще бъдат от една серия. Заради динамика и т.н., нали се сещате. И за това питам. Знам че са малко ш*т, ама в момента и за тях зимам малко пари на заем та да си ги позволя. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са шит...едно време Аматито беше най-якия чинел, който можех да си представя...а като чух Paiste 302 си мислех, че е ебати про-чинела...ZHT са 10 пъти по-яки :metalist: Ако питаш мен вземи си медиум тин само, че друг размер <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са шит...едно време Аматито беше най-якия чинел, който можех да си представя...а като чух Paiste 302 си мислех, че е ебати про-чинела...ZHT са 10 пъти по-яки :) Ако питаш мен вземи си медиум тин само, че друг размер :)

 

да мисля другия да е 18" Има едни комплекттт4етта 18"Краш+18"Тотал Чаина и мисля точно такова да си купя. Вутре с калъф, това-онова.... :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече иамам Медиум Тин Краш. Мисълта ми е вторият ми краш какъв да бъде?

 

Тогава горещо ще ти препоръчам рок креша. Имам такъв от известно време насам - именно Zildjian ZXT Rock Crash.

Моят стил на свирене е безобразна смесица от всичко по малко, и съм адски изненадан колко "гъвкав" може да бъде този рок креш и учудващо става и за много други стилове според това как го удряш в дадения момент, разбира се. Щом имаш вече медиум тин-а комбинацията с него ще е перфектна. За моя рок креш съм си взел Zildjian EFX и комбинацията е убийствена.

:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ЕФХ!? Що за серия са тези? Несъм ги чувал!

Не, EFX е самото чинелче - нещо като хибрид на креш и гонг или китаец. Серията му иначе е ZHT - подходяща комбинация със ZXT рок креша :thumbup:

31fmfkCaVkL._AA250_.jpg

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.