Jump to content
Българският форум за музиканти

отново сравнение


cheburator

Recommended Posts

здравейте вече свиря от доста време (имам скуайарче) но с времето човек помъдрява и сега свиря доста по тежка музика

надявам се скоро да имам и клубни изяви така че

исакм да питам с какво да сменя скуаяра

разполагам с 1000 лева

та понеже в българия няма голям избор искам да дадете мнения относно jackson и ibanez

моделите са dx10 за jacksona и rg370 (rg350ex - те са с сходни конфигурации)

 

та ако може да изкажете мнения

но и да направите сравнения (мезду адаптерите, флойдовете)

 

мерси

дано не съм ви отекчил ;)

 

 

съжелявам за правописната грешка :music336:

Редактирано от cheburator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз имам jackson JS35 - чесно казано нещата при джаксъните от тоя клас опират много до късмет

лично аз случих и на добър гриф и на добър флойд, нито съм имал проблеми с кривене на грифа (свиря със струни 60) нито пък флойда разстройва, въпреки че не е от най-добрите изпълнения

 

фабричните адаптери не бяха лоши, даже по скоро бяха добри, може би малко мазни като звук, но това е присъщо на всички ефтини адаптери, всеки случай стават за як метъл

 

китарата като цяло е много удобна, преди няколко дена на репетицията дойре някъф пич, който беше луд фен на малмстийн и некви такива шред истории, свири вивалди и разни подобни около 10 мин, и после каза че през живота си не е хващал по удобна китара (пък колко е хващал не е съвсем ясно, само сподели че не му е първата китара с която има досег, а и свиреше поне 20 пъти колкото мене ;))

 

за ibanez не мога да дам компетентно мнение, нека някой друг го направи

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със съответния Ibanez RG 370 DX. Относно адаптерите мога да кажа това, което каза и LOE, добри са, стават за яко свирене, особено ако и ефектите и последвалите ги кубета са яки. Доста отчетливи са, също така. На чисто звучат много гот - средният адаптор има много благ тон, особено в комбинация с някой от хъмбъкърите в split позиция (той за това и бил оптимизиран, според Ibanez).

 

Относно приложимостта - както вече си разучил, има си флойд, има си 24 прагчета, има си H-S-H конфигурация на адаптерите (320 беше само H-H, ако не се лъжа) - няма ограничения в свиренето от гледна точка на това.

 

Флойдът е стабилен, имам китарата от около година и не съм имал и минимални проблеми с него.

 

Единственото, което може да не ти харесва в тази китара е това, че грифът идва малко дебел, но то си е и казано в описанието на китарата. Свъщност не по-дебел, ами с по-странен профил - D-shaped, ако не се бъркам. На мен лично ми харесва и ми приляга повече на ръката, но не на всеки му харесва. Затова трябва да пробваш. Не че не се свиква, но като ще е гарга - да е рошава, дет' се вика.

 

Като цяло изработката на китарата е от високо качество - без неравни прагчета, дефекти по боята, луфт между тялото и грифа и т.н.

 

В обобщение бих казал че китарата си струва 820-те лева, стига да ти "легне" добре в ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.