Jump to content
Българският форум за музиканти

Кавак


Recommended Posts

Питанката ми е следната: Подходящ ли е за музикални инстроменти кавакът. Какви му са показателите и дали се прилага в изработката на китари :hysterical:

Редактирано от OtsirH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кавака е топола. Топола се е използвала за струнни муз имструменти но по-различен сорт от този който расте у нас. Страдивари и Амати имат направени чела и виоли от топола и то с много добър резултат.Направо ви е бедна фантазията какъв флейм може да има тополата ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз имам на село една топола отсечена и оставена на дънер, с махната кора, в плевнята... от около 20 години :blush: Трябва да ида да си резна малко някой ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф. Един приятел бачка в дърводелска фирма: бичи талпи, та пнеже сме от едно село, го питам: "шшш не-олду (ко стаа) бе ефенди (баш сикиджия - голям чукач), ми нещо така дарвета има ли ? орех чат пат покрай банцика, явор ?" Вика:" йок бише (нищо не стаа), сен няпоо (ти кви ги вършиш). Орех х*и при мене, явор чат пат, ама от една година едни талпи бича, едни каваци гьотере, кажи за ко ти трява, ти докара един кубик дебели, широки пеесе санти талпи......" та да не ти разпраам веке

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,след като приключите с уроците по турски,селски и тарикатски, може да прочетете още ведъж какво съм ви писал.

Тополите в БГ стават само за палети , щайги и кофражни дъски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.