Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-ранният запис на две каси?


Recommended Posts

Колеги,

много искам да знам кога е най-ранното парче или албум, през които са записани две каси? Че много ме интересува, а не знам кога е точно. Аз знам за Цепелин през 1969..някой да знае по-рано? Не кога е исторически, а запис ми трябва, да може да се чуе?

Като обменим мнения можем да затворим темата.

Мерси много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, аз тия неща ги знам, чисто историческите съотнасяние към конкретно време и стил музика, аз искам някой да ми каже, че най-ранните две каси ги е чул в едно парче, еди кое си на еди кой си, еди коя си година.

Ти преди 1969 знаеш ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тука - запис от 1950г.

 

Както и в горния клип - барабаниста е Луи Белсън - първият който вкарва 2ра каса в сета :unsure:

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, супер. Вярно, че беше той. Доколкото ми е известно, Луи Белсън е учител на барабаниста на снимката ми долу. Бях го забравил това. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луи Белсън - първият който вкарва 2ра каса в сета :unsure:

Ех, жалко - надявах е по-стара (втората каса). Не знам защо бях останал с такова впечатление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то спокойно може да се каже,че Бъди Рич и Луи Белсън са били учители на почти всички барабанисти по света :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го:

Double bass drum techniques were first used by artists such as Ray McKinley as far back as the 1940s, and then further pioneered by artists such as Louie Bellson in the 1950s and popularised in the 1960s by Ginger Baker of Cream and Keith Moon of the Who.

От тук!

 

The Who не знам от коя година, но е цялото парче, с по-яки сола ;-)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто има уикипедия, всеки дървен философ вече реши, че знае всичко, забравяйки, че уикипедията се пише именно от други дървени философи и не всичко в нея е вярно.

 

Ето разяснения от вездесъщото списание:

Slingerland and Gretch will fight over which of their respective endorsers was the first to play two separate bass drums. Ray McKinley used two black diamond Slingerlands, while Louie Bellson had two white marine pearl Gretch drums - both in the early 1940s.

 

И още малко инфо, от самия Луй Белсън:

My original idea of double bass drumming began in 1938 when I was at high school. I was a tap dancer when I was a kid, so I was very ambidextrous. I always wanted another big sound with my left foot, besides the hi-hat. I drew up a design for it in high school and finally put it in use in 1946. When I joined Benny Goodman's band, he wasn't too hot on the idea of two bass drums. But when I joined Tommy Dorsey's band, he flipped over it. In fact, we developed a revolving drum platform, which worked great because it opened up the visual idea to the laymen that I was actually playing two bass drums instead of one.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.