Jump to content
Българският форум за музиканти

За Флойд


mmanson

Recommended Posts

Не знам вече ... Кво стаа пружините отзад ги навивам до край почти а флойда ми се вдига пак адски много от струните . какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид че се вдига нагоре, нали?

Виждал съм го тоя проблем при един приятел.

 

Той първо си купи нови, после му ги сложишхме и 5тте (ебаси дзвера)

сега е що-годе добре, но само с 5 стана (имам снимка :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красавица...

DSC00889.JPG

И това не реши съвсем проблема, така и не ми стана ясно как може да се оправи. Ама той и момчето спря да свири и записа второ висше по математика, докато си следва с мене икономика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E колко да струват, не вярвам повече от 2/3 лева 1та

сложи 5 и струни, които не се натягат толкова, може и по-тънки (ако си с 13ки примерно :D ). Има едни струни дето трябва повече да ги натегнеш, за да се настрои в стандартна настройка, за да стоят по-твърди. Предполагам има и обратния вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 пружини! Майко мила!!! Тая работа не е наред ...

 

С какви струни свирите бе, хора??? Затягате ли си болтовете на пружините? Като гледам снимката, май имат доста резерв и, ако се затегнат, може и 1-2 пружини да отпаднат от схемата. Поне моите болтове са бая по-близо до тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си и аз без бой, имам същия проблем. Китарата е Ibanez RG270BK, пружините са 5, болтовете са натегнати до откат и пак не ще да се изравни! Струните са Ernie Ball Skinny Top Fat Bottom (.010-.052) в нормален Ми строй.

 

Пружинките са по 3лв. в РФ.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди като имах китара с флойд се получи така обаче проблема беше в моето недоглеждане

значи

слагам аз по-дебели струни без да регулирам пружините - което е задължително при слагане на по-дебели струни

флойда съответно се навежда напред от по-големия опън на струните, аз ги настройвам от ключовете и ЗАКЛЮЧВАМ КИТАРАТА. след това колкото и да навувах пружините флойда не искаше да се вдигне обратно назад, защото струните бяха заключени и го контрираха и ставаше едно мазало.....

затова отключете китарите, отпуснете струните, навийте пружините и пак настройте струните - поне при мен нещата се оправиха ;)

ако не е там проблема, значи наистина много опъват тия дебелите струни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, и такъв момент има.

 

А в добавка би могло да се спомене, че се продават по-къси пружини, които, както се сещате, опъват повече, което би позволило да се намали броят им.. Не знам обаче дали ще има в наличност такива, от по-късите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.