Jump to content
Българският форум за музиканти

Сглобяване на ел. китара


Recommended Posts

Здравейте,

Първо да кажа, че съм начинаещ китарист и преди около половин година започнах да свиря но мисля, че вече мога да сменя акустичната китара с електрическа и тъй като няма да свиря професионално, чакайте ся да ви кажа сялата история зада ме разберете :Р , значи преди 2 дена скъсах струна и отидох до магазина на Иван Вазов (Пловдив) да си взема нова и като поразгледах там видях, че се продават тяло и грифове и щото аз бях с дядо ми който е електротехник ми дойде идея да си купя тялото и 1 гриф и той да ми сложи там джаджите само , че точно тези "джаджи" неги знам нито какви са нито какво правят и ако някой е така добър да ме светне ще съм му много благодарен. Така значи разбрах, че за ел.китарите трябва усилвател и някакви ефекти, но немога ли просто да си направя 1 юсб кабел и направо да си я вкюча в пцто и от там да ми свири също разбрах, че има и програми за тия ефекти така дали ще стане щото неми се давах хич пари :) се пак си свиря само за мен :)

 

 

п.п ако съм объркал мястото на темата ме извинете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха!

За птъв път чувам, че има магазини в България, които да продават тела и грифове.

Това е прекрасно!

Можеш ли да дадеш повече информация относно магазина, където се продават и относно самите тела и грифове - какви бяха, от какви модели ел. китари и прочее.

 

А по самата тема - да, възможно е да се сглоби електрическа китара, но си има особености - не всяка дължина гриф пасва на всяко тяло и така нататък.

междудругото има цял отдел във форума, където би трябвало да бъде тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха!

За птъв път чувам, че има магазини в България, които да продават тела и грифове.

Това е прекрасно!

Можеш ли да дадеш повече информация относно магазина, където се продават и относно самите тела и грифове - какви бяха, от какви модели ел. китари и прочее.

 

А по самата тема - да, възможно е да се сглоби електрическа китара, но си има особености - не всяка дължина гриф пасва на всяко тяло и така нататък.

междудругото има цял отдел във форума, където би трябвало да бъде тази тема.

 

да аз писах 1во после гледах за теми а за магазина се намира на улица Иван Вазов в Пловдив и имаше тела за бас и китара бяха по 40 лева повече немога да ти кажа и имаше грифове по 10 лева :) иначе грифовете неги видях щото нямаше в момента тоя и ми каза, че щял да взима обаче тялото беше черно статндартна форма и места да адапторите, но като незнам кви от каде как поне някаква схема или нещо такова ще съм ви мн благодарен

 

 

п.п преместете темата в другия форум ако сметнат за наложително модераторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си потърси някоя по-евтинка китара като за налинаещ - някой Squier примерно - колкото и кусури да имат, поне са сглобени и настроени по-добре, отколкото един напълно начинаещ би се справил. Ако все пак искаш да опиташ - из нета има доста информация за това как се регулира ъгъла на грифа спрямо тялото, как се регулира извивката на грифа, схеми за свързване на адаптерите и т.н. а и тука има майстори, които да питаш - обаче ги търси в раздела за изработка и поправка на инструменти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифове за 10 лева?! :)

 

така каза там пича несъм ги видял но ще отида скоро иначе колко струва 1 Squier като тва ще излезе макс 60 лева без адаптерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пич, ако наистина има грифове (пък били те и за повече от 10 лева) отсега ти поръчвам един.

Аз отдавна си търся гриф за китара със стандартна 25,5 инча мензура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колко струва - 150 -200лв. май. А 60 лв. без адаптерите, като сложиш и адаптерите и там ключове, потенциометри и др. дреболии, вероятно пак ще се върже към 120 - 150лв.

 

Ама това 10лв. за гриф - тия китайци чрез фотосинтеза ли се хранят?!

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пич, ако наистина има грифове (пък били те и за повече от 10 лева) отсега ти поръчвам един.

Аз отдавна си търся гриф за китара със стандартна 25,5 инча мензура.

 

утре ще ходим с дядо ми там и ще проверя и ще го разпитам за тези грифове даже ще направя и снимки :Д

 

а тва с юсб кабел ще стане ли работата става въпрос от 1 ния край обикновен жак за китара нз точно как се казва и на другия край юсб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, пусто USB, как се е набило на хората в главите! Ти как си мислиш, че се прави USB кабел? :) После ако напишеш и драйвер за китарата, цена няма да имаш :)

 

Трябва ти кабел с голям моно жак в единия край и малък моно жак в другия (който да влиза в някой от входовете на саунд-картата).

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пич, ако наистина има грифове (пък били те и за повече от 10 лева) отсега ти поръчвам един.

Аз отдавна си търся гриф за китара със стандартна 25,5 инча мензура.

 

утре ще ходим с дядо ми там и ще проверя и ще го разпитам за тези грифове даже ще направя и снимки :Д

 

а тва с юсб кабел ще стане ли работата става въпрос от 1 ния край обикновен жак за китара нз точно как се казва и на другия край юсб?

Супер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифове за 10 лева?! :)
Магазинът на "Иван Вазов" за който става въпрос носи култовото име "Дупката". Там е пълно с такива работи, оня ден един приятел си взе ново кубе за 100 лева. Обаче попадат и хубави работи там, на далавераджийски цени. Тъй че няма кво да се учудваш :)

 

 

Трябва ти кабел с голям моно жак в единия край и малък моно жак в другия (който да влиза в някой от входовете на саунд-картата).
Прощавай, но за саунд картата на компа не требе ли стерео...Аз така знам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От китарата излиза моно сигнал. Може да се ползва и стерео жак, като се свържат само върха и крайния пръстен, примерно. Най-добрият вариант е сигнала да минава през DI box, естествено.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифове за 10 лева?! :greenball:
Магазинът на "Иван Вазов" за който става въпрос носи култовото име "Дупката". Там е пълно с такива работи, оня ден един приятел си взе ново кубе за 100 лева. Обаче попадат и хубави работи там, на далавераджийски цени. Тъй че няма кво да се учудваш :drummer:

 

 

Трябва ти кабел с голям моно жак в единия край и малък моно жак в другия (който да влиза в някой от входовете на саунд-картата).
Прощавай, но за саунд картата на компа не требе ли стерео...Аз така знам.

 

 

Всъщност магазина се казва "Лира еп" или нещо от сорта приятелю :lol: .. Просто някои така му викат, защото представлява едно мазе... Иначе е сносен магази.. Имах някъде и телефон но не мога да го намеря в момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.