Jump to content
Българският форум за музиканти

Ей ме на, дами и господа...


Recommended Posts

СЪЩИЯТ на български; на санскрит не знам как е, питайте Кондьо или по-добре недейте.

Свиря, т.е, издавам звуци, като осъществявам физически контакт с едни телени неща, шест на брой, докле не станат пет и по-малко, които са закачени на една дъска, имаща форма (според разни извратени) на женско тяло, подложено на пластически експерименти; а всъщност, обърната с колеца нагоре, дъската по отива на крава-монтафонка. (има ли таквиз?)

Не знам дали ми е кумир, но от фърст тиме га го чух, много близък ми е Пийт Тауншънд. И тук ? е не дали да си или не, а къде е Кийтът ми Мууна...

За свободното време... Всъщност времето лети като магнит според колонел Драгиев и, я по-добре да не говорим за него. Обичам да чета хубава литература ( изхвърлете почти всички трилъри, фантастики и прочее скрап; аз съм класик, ха, ха B) ).

Образованието ми е елементарно, както би казал Холмс на Уотсън, всъщност съм (не)възпитаник на Алма-та, българска филология.

Бийтълс бяха първите, които ме разтърсиха, и те бяха и първия ми музикантски комплекс, че никога не можеш да измислиш нещо толкова гениално и просто като тях... Знам за пренебрежителното отношение на по-младото и ултрамюзикфешънско поколение, но в дебати ще вляза други път.

Групарския ми пионер беше Сабат, после и Джудас, Леппард, Саксън, Мейдън,Моторхед, а помежду другото и Дженезис, Стикс, сетне и Заппа, все нещо ще пропусна...

Ще се радвам на всякаква среща, задочна или прочее, със съмишленици или просто с любопитници-астронавти-ала-балисти :idea:

Със здраве, саркастици вековечни! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, проекти, да, едно време ученическо чегъртане на тогавашни селски стандарти-благинки, сетне малко дрън-дрън у армията (имаше инструменти), спорадични свирни по случайни поводи със случайни авери, и по вили, че и по странство ( не по кораби и клубове - непрофесионално), и в групи за политически песни, т.е, кавъри на бла-бла-бли, и бас съм жулвал; личната ми гордост е, че веднаж у Полско се преборих с инерцията и конюктурата на преждесвирилите ска-маджари, набарах балалайката и въпреки надменно-отегчените им мутри след пет акорда се сбутаха кой да свири с мен Пърпъл, Стоунс, а поантата беше Dansing queen ot ABBA, което вече преля чашата B)

Не съм особен техничар, но съм слухар и схващам бързо, имам и ще направя

авторска музика, айде да не е за Голдън Орфиъс, ама Грамми не ми мърда!

Да живей! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре заварил, то аз съм от по-преди, ама здраве да е. И как си с Reach out na Maiden (Adrian Smith), Tattooed millionare (Bruce Dickinson), Van NaHalen...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По колко китари 'арчиш на концерт, бидейки Таушъндов любител? Владееш ли го онуй вентилаторното с дясната ръка? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бийтълс бяха първите, които ме разтърсиха, и те бяха и първия ми музикантски комплекс, че никога не можеш да измислиш нещо толкова гениално и просто като тях... Знам за пренебрежителното отношение на по-младото и ултрамюзикфешънско поколение, но в дебати ще вляза други път.

:headbang: Нема таквози нещо, ш'ъ зна'йш!!! :headbang: Тачени са си, без оглед колко ти е тънко Е-Ге-Не-то, той тачизмът се по(из)ражда от други фактори(да не се бърка с помещение в София-града с комерсиална цел). :headbang:

 

Добре дошъл и относно срещата - очаквай включване - няма да е тая седмица, но другата - със сигурност! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ехидника с име на турско стъкло ще зина, 4е сроден (и изроден) ми е стилът му като фийлинг, нециклене над музикалната фраза, импровизация и луд кеф от музиката; естествено, не съм на неговото ниво. Проблемът с чупенето на китари не стои пред мен; но това си е темперамент, шок и нещо, подобно на оргазъм. Доста скъп оргазъм... Въпросът е за айдуците, с които ще завормя музикалната оргийка, но и тва е въпрос на общ вкус. Със здраве :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета си аз форума "представяне" и гледам как Същият наш човек решил да пише в темите на 30-40 човека! ;)

 

Евала, ентусиаст си ;)

 

А щом стилът ти натам клони - още едно евала :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Същият!

Радвам се да видя още един китарист от катедра "Българска филология"! ;) (междудругото, като заговорихме за БФ - хубавото на този форум е, че е разрешено да се пише неграмотно и аз се възползвам максимално)

За санскрита си прав - Кондьо май има инфо по темата или поне може да врътне един телефон на брат'чедите в Делхи да попита...

Прекарвай си добре и ползотворно времето във форума и гледай да не си лягаш с китарата, защото, макар и с форма на жена, е голямо дърво в леглото ;)

 

PS:

За малко да забравя най-важното: слушай само Heavy Metal.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на любезност е да кажеш здрасти на сродните и /из/родните души; сигурно няма да видя повечето от тях никога, поне да им помахам, да намеря краставите магарета и да си поревем на воля. Със здраве :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти да не си същия оня дето пише във предстането на всеки и има над 100 мнения в тоя раздел :green:

Надали... :think:

 

 

sa6tiat.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.