Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой да помогне


Rossen

Recommended Posts

Здравейте,

имам китарен процесор Alesis guitar fx. На единия ден както си работеше и на другия край. Не знам точно какъв е проблема, процесора отчита че влиза звук от китарата (когато пусна тунера), но звук не излиза към кубето. Иначе всичко друго е наред, ефектите и настройките са си OK, но на изхода няма нищо.

Аз съм от Варна и въпросът ми е може ли някои да ми помогне или да ми кажете къде може да се занесе за поправка (ако въобще има такова място).

Благодаря предварително!!!

Guitar fx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам Alesis, но със стария ми Zoom имах подобен проблем - не че нищо не излизаше, но прекъсваше - и се оказа, че е разклатена спойка на output гнездото. Проббвай да размърдаш жака настрани и виж дали ще излезе някакъ звук/шум. Ако да, доста е вероятно просто да трябва да се отвори и запои на съответното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да го отвориш и виж дали не се е разпоил жака - те са запоени на платката и много лесно се повреждат спойките

другия вариант е самия жак вътре са е заминал

ако имаш мултицет под ръка може да провериш изправността на жака посредством мъжки жак

ако проблема е в него подмяната не е трудна - всеки жичкаджия би ти свършил работа

ако яда обаче е някъде из схемата или интегралите - тогава става малко по-дебело и ще трябва да се обърнеш към по-компетентните колеги тук

 

и не на последно място - увери се, че кабела ти е читав. аз преди години като имах един гаден зуум го надробих с ритници заради същият проблем, а се оказа че кабела се е разпоил :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам китарен процесор Alesis guitar fx. На единия ден както си работеше и на другия край. Не знам точно какъв е проблема, процесора отчита че влиза звук от китарата (когато пусна тунера), но звук не излиза към кубето. Иначе всичко друго е наред, ефектите и настройките са си OK, но на изхода няма нищо.

Аз съм от Варна и въпросът ми е може ли някои да ми помогне или да ми кажете къде може да се занесе за поправка (ако въобще има такова място).

Благодаря предварително!!!

Guitar fx

 

Всичко написано не е верно. Имам такъв и за 1 година се разваля по сходен начин два пъти .

Носа го в София на Искърско шосе в сервиза на динакорд . Не знам какво му правят но няма нищо пипнато и запоявано по платката . По думите на техника го препрограмира .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bir4o мерси за информацията!@

дано да си прав, ще го занеса в магазина на dynacord във Варна и дано там да го приемат за поправка!

мерси много на всички за мненията!

много ми помогнахте :recourse:

ще напиша дай боже каква е била повредата ако го оправят!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво му правят но няма нищо пипнато и запоявано по платката . По думите на техника го препрограмира .

 

а няма ли връщане към заводските настройки :recourse:

щото, ако се препрограмира - значи ще може да се оправи ако се върне към заводските настройки :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а няма ли връщане към заводските настройки :recourse:

щото, ако се препрограмира - значи ще може да се оправи ако се върне към заводските настройки :coolp:

 

To enter the RESTORE FACTORY PRESETS mode, simply hold down the VALUE knob as you turn the unit on and then select the program to be restored (or AL for all programs). Press the VALUE knob to confirm your selection. Any program changes you have made will be lost, so you might want to copy the program to

another location first.

 

страница 19 на:

http://www.alesis.com/downloads/manuals/GuitarFX_Manual.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до магазина на Dynacord във Варна и от там ми казаха че не могат да ми помогнат :)

трябвало да се обадя в сервиза в София !!!!!!! да го пратя по киуриер и т.н.

Ако не сам искал това ми посочиха един сервиз в който можело да приемат процесора за ремонт, озовах се в един сервиз за телевизори при един пенсионер :) който гледаше процесора като адска машина и клатеше глава!

Категорично ми отказа!

Е сега си задавам въпроса може ли във Варна фирма като Dynacord да не осигури нито един сервиз за вече извън гаранционните продукти закупени от фирмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над ВИНС-а се намира, освен ако не се е преместил, откакто последно бях във Варна.

 

А ти откъде си го купил този процесор? По принцип, който ти го е продал, той да се оправя (освен ако не е втора ръка, но и тогава има шанс да се разбере от къде е купен и това място да е в България)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а няма ли връщане към заводските настройки :)

щото, ако се препрограмира - значи ще може да се оправи ако се върне към заводските настройки :)

 

To enter the RESTORE FACTORY PRESETS mode, simply hold down the VALUE knob as you turn the unit on and then select the program to be restored (or AL for all programs). Press the VALUE knob to confirm your selection. Any program changes you have made will be lost, so you might want to copy the program to

another location first.

 

страница 19 на:

http://www.alesis.com/downloads/manuals/GuitarFX_Manual.pdf

 

напълно е възможно итака да може да се оправи да проба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над ВИНС-а се намира, освен ако не се е преместил, откакто последно бях във Варна.

 

А ти откъде си го купил този процесор? По принцип, който ти го е продал, той да се оправя (освен ако не е втора ръка, но и тогава има шанс да се разбере от къде е купен и това място да е в България)!

 

лично аз го купих от магазините на Динакорд в София-не е нищо особено при усилване на дисторшъна се получават отвратитерни брумове на празен ход когато не свириш.накрая си купих свестен дист и използвам FX а ехо ,кабинет и има добра функция при която да нагласишкато не свири струната гаси сигнала и отвратните брумове на празен ход не се чуват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом е купен от Динакорд България (независмо в кой град), аз бих отишъл при варненския агент и бих му натъртил мноооого настоятелно, че е логично да поеме отговорността и разходите да го изпрати той на сервиз в София (особено пък ако и е в гаранция все още), а не да те пръждосва да се оправяш сам! Не знам доколко са икономически и юридически обвързани филиалите в двата града, но най-малкото за общата репутация на Динакорд като верига би следвало да са по-гъвкави и колаборативни!

 

Иначе, като слушам за какво иде реч, май най-добре да се отървеш от тая джаджа. Досега не си спомням да съм чувал/чел добра дума за нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.