Jump to content
Българският форум за музиканти

настройка при нови струни


ninja

Recommended Posts

пичове, помагайте . смених си струните и понеже съм начинаещ и не знаех, че трябва една по една ги смених всичките. обаче сега звънят и се удрят в прагчетата. навивах,развивах, но без ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сложил струни с различен диаметър(по-тънки), може да се е отпуснал грифа и затова да звънят... ако е тва проблема, някой трябва да ти настрои тръс род-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложих същия размер 9-ки, но ги отпуснах всичките. въртях двата винта на флойда да го дигна малко, ама не. даже отпуснах малко пружините, защото бяха опънали повече от преди и сега вече не знам какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да пипаш по Флойда, след като си сложил същия размер като старите. Просто новите струни, докато малко не се разсвирят си звънят, свириш си - не ти пука - и за ден-два са екстра. Но не трябва да забравяш и следното: след дълга употреба, струните се скапват, но ти им свикваш със звука и като сложиш нови и чуеш разликата ти се струва, че нещо не е наред - затова отново ти казвам - не се притеснявай, свири си и сменяй струните достатъчно често - не късането е причина за смяна на струна, а скапването на звука. Това е от мен, свири и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, просто си забравил как звучат нови струни според мен, ама сега пък се замисих като съм такъв пич, колко пъти съм си сменял струните по този начин :blink: ... Е, за сега не усещам някаква разлика де :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, помагайте . смених си струните и понеже съм начинаещ и не знаех, че трябва една по една ги смених всичките. обаче сега звънят и се удрят в прагчетата. навивах,развивах, но без ефект.

 

 

 

аз ли така го чета или ти си свалил абсолютно всички струни и после си сложил една по една новите ?? ако е така едвали звънтенето е от новите струнки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И задължително настрой китарата с тунер.

Ако я настройваш на ухо има голяма вероятност да не уцелиш правилните тонове.

Ако струните са по-отпуснати от нормалното е възможно да са по-ниско над грифа и за това дрънчат. В този случай и тремолото няма да е балансирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало и понякога трябва да се занимажам с грифа така са бг инструментите имам си 1 бас които е толкова претенциозен 4е постоянно трябжа да се натяга и отпуска грифа.а ножи струни е супер да си слои6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и понеже съм начинаещ

навивах,развивах, но без ефект.

...

сложих същия размер 9-ки,

...но ги отпуснах всичките...

...въртях двата винта на флойда да го дигна малко...

...даже отпуснах малко пружините, защото бяха опънали повече от преди

 

Относно звънтенето - до 2/3/4/5 дена би трябвало да се махне (зависи колко свириш). Ако се занимаваш достатъчно и за ден става.

...

обаче, без да те плаша си му ебал майката на флойда :blink:

особено ако си въртял винтовете на флойда, докато струните са оказвали съпротивление (а не преди това, докато си ги бил махнал)

 

сега следствието от това може да бъде, в момента в който пипнеш флойда и да отиваш в К*Р настройка (стандартната е Еb#+23,54%, Bb(-78%), D#+13%, ...). В тая свирех около две години, точно след извършването на същите опреации в една смяна на струните...

 

в крайна сметка, флойда ти трябва да бъде сетъпнат сега и това може да оправи нещата (в случай, че не си изтъпил ножовете на тремолото, както аз направих, в следствие от въртенето под напрежение). Във втория случай е доста по-сложно.

 

По принцип да знаеш '...въртях двата винта на флойда да го дигна малко...' винаги води до '...даже отпуснах малко пружините, защото бяха опънали повече от преди', защото пружините са нагласени за определена височина на флойда.

 

В крайна сметка, сега настрой китарата с тунер в стандартния строй, в който свириш (нека не е К*Р строя) и виж дали флойда е успореден на тялото (не е вдлъбнат от някоя страна или не изпъква) и ако да (което според мен е 100% вероятно, освен ако не си извадил интересния късмет да я сетъпнеш точно), потърси в "Изработка и Ремонт на Музикални Инструменти", тема "моят флойд" или нещо такова, като филтрирай по моя ник - Fenix. Там много хора са ми дали съвет как да го оправя и в крайна сметка стана работата, макар и с балсам за устни.... :blink:

 

Дано всичко е ОК.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еb#+23,54%, Bb(-78%), D#+13%, ...

 

Само не разбрах, как ми-то е хем бемол, хем диез, и къв е тоя стандартен строй с бемоли и диези. Май само съм си мислил, че знам нещо за строевете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.