Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми по китарите


Morphine

Recommended Posts

Така, здравейте първо, нов съм във форума ви. :punk_guitar:

 

Не видях подобна тема, ако има такава - моля да ме извините.

 

Да премина директно към проблема ми:

Имам Squier Strat. Евтин, тип боклук. Мина не мина известно време и изникна проблем с тремолото ми. Леглото, където влиза самата ръчка, се разби, или по-точно - разби се резбата и сега има един не много притятен луфт...

 

Та искам съвет от някои от по-опитните тук, ако може, понеже казвам си направо - нямам претенции, че разбирам много. ;)

 

Също така - мога ли на въпросния Страт да сложя Floyd Rose тремоло, заедно със заключването горе на гирфа, и долу горе колко струва едно Floyd Rose тремоло?

 

Благодаря предварително. ;)

 

ПС: Темата може да се използва и за други проблеми по китарите.

Редактирано от Morphine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да навиеш тефлонова лента около резбата.

 

Според мен, ако искаш флойд, по-добре направо си купи нова китара - защото един непретенциозен флойд ще ти струва поне 140-150лв. (а хубав флойд - поне 2-3 пъти повече), освен това трябва да се дълбае доста по китарата, после да се боядисва, заключващия нът също ще е зор да се сложи, защото няма предвидено място за него на грифа. Просто няма смисъл от цялото упражнение - нито ще бъде по-евтино, нито по-добро от нова китара с флойд.

 

За други варианти - виж братушките какво са измислили: http://guitar.ru/articles/making_guitar/ (първите 2 линка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря, ще пробвам с тефлонова лента.

 

Мерси и за информацията за флойда. :)

 

Тремолото ми е стандартното за Стратокастърските серии, същото като на първия линк, преди руснака да го модифицира във Флойд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За страт лично аз си избрах друго решение - т.нар. Wilkinson тип тремоло - с двуточково окачване, много по-ъвкаво и по-малко разстройващо. Взех си едно евтино такова от xxxx (45 лв. май беше), засега се държи много добре. И то си иска известно дълбане (повече, ако искаш да му освободиш и легло за качване), но, ако ти го направи добър майстор, не е рисково, а и не излиза много скъпо.

 

С едни добри заключващи ключове горе си абсолютно готов за груба злоупотреба с ръчки :) .

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за какво ти е Floyd? Двустранното тремоло върши същата работа и е далеч по-евтино от стандартен Floyd, а и няма да си играеш 50 часа да настройваш.

 

Едит: Е явно от горният ми пост няма нужда...

Редактирано от James Hetfield
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, въобще не си ровил във форума - един пич, подкрепен от мен със същите проблеми имахме тема допреди 1-2 седмици - можеш и там да се поровиш за мнения - гледай да пише "Проблем" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.