Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Ddx3216 Automated Digital Mixing Console


Recommended Posts

Въпроса ми към вас форумци е дали някой от вас е ползвал този миксер и ако "ДА' какви са ви впечътленията,ако ли пък "НЕ' въобще за цифровите пултове.

Аз работя с него от 1 година и бих казал че задоволява изисванията, за които се ползва то това е и определящо за подбора на миксер, но все пак дайте мнение :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече аз не съм ползвал ама много бих искал сори ама нищо друго не мога да ти кажа. каква ти е идеята за миксера как и с какъв интерфейс ще го свързваш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах работя с този миксер повече от година и сам наистина много доволен ,но......едно голямо НО, поради факта че напоследък започна да се скапват някой опции. Някой ще кажат еми много ясно :D нали е бирингер :cheers: .Става въпрос за опцията всеки от 32 канала да се движи в група или по два заедно -стерео - поради наличието на електромотори на всеки фейдър. Сигурно се сещате - преместваш единия фейдър но заедно с него се движат още n на брой, но на последък от денонощтната експлоатация когато имам настроени примерно 3и4 канал да се движат в група , единият фейдър започва да се движи нагоре надолу и въобще не се съобразява със зададеното ниво на неговия приятел фейдър номер 3 :think: :cheers: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е добре че се е скапал така. Аз мислех точно за концертна дейност да ползвам един такъв, ама ако се скапе и той??? от експлоатацията... Чудя се. Иначе за парите си е супер, и предполагам че звука му не става за студио, но за всеки влак си има пътници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за концертна дейност е излючително гъвкак защото спестяваш много от периферията а също така имаш възможност да запаметяваш над 100 сцени кажи речи всяка песен може да звучи с различен саунд и то само с едно натискане на копчето . Междо другото Кире няма да съжаляваш. Нашият се скапа защото се ползва денонощтно и неправилно . Примерно за да преместиш групирани фейдъри не ги влачиш всички заедно а преместваш смо един - другите си знаят пътя :cheers: . Много поздрави на Оги :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я кажете ся сори ама нали за диг миксери е темата, тва що не става за студио ей така с две думи де. щото е берингер или щото има нещо от опциите дето да съм пропуснал :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че е Берингер е основен фактор. Изобщо цифровите пултове в по-ниски класове са със скапани конвертори и средно ниво ефекти в тях. И скапани преампи. Така че е по-добре хубав аналогов миксер/преамп да позлваш за вход/изход, а цифровия пулт за контролер или за мониторинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

в студиото имаме такъв пуилт от вече 2,5 години.

за този период пулта е бил около 5-6 пъти на ремонт, което не е никак хубаво...

но все пак пулта работи много яко-всеки ден по 12-14 часа.

но все пак за сравнение:

пулта се ползва за дублаж на филми. преди се ползваше Yamaha pro mix 01, на който първия ремонт беше 4ак след първите няколко години!!!

 

иначе като пулт има добри функции, на мен лично ми харесва. естествено има доста недостатъци.

 

проблемите заради които беше по ремонти най-често бяха проблеми със захранването-много нагрява и гърми. или просто не можеш в продължение на половин час да го стартираш...

 

другия проблем са фейдърите. досега сме сменили 10 и скоро пак ще го карам за подмяна на още 4, и няколко бутона. лошото е че фейдърите са доста скъпички!

 

това че ти играе фейдъра при групиране ми е доста познат проблем-просто единия фейдър е за смяна. без да се движи видимо все пак играе и от там съседния го догонва.

 

иначе е удобен пулт с доста полезни функции, спестяващи допълнителна периферия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с 01V имам малко опит и с един Spirit ... лично съм разочарован от евтинни дигитални конзоли :( .... Както бобалан каза конвертерите са много зле, ефектите са под всякаква критика ... Мисля че е по добро решение един control surface с добри конвертери и де факто директно си използваш дигиталния миксер на интерфейса... В момента съм де факто така и в интерес на истината имам повече сводоба в раутинг и всичко, а и фейдерите са много по добри от това което получаваш в евтина дигитална (p&g)... Определено не бих отказал едно d8/xb но цената за момента му е превантивна prosto ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с 01V имам малко опит и с един Spirit ... лично съм разочарован от евтинни дигитални конзоли :( .... Както бобалан каза конвертерите са много зле, ефектите са под всякаква критика ... Мисля че е по добро решение един control surface с добри конвертери и де факто директно си използваш дигиталния миксер на интерфейса... В момента съм де факто така и в интерес на истината имам повече сводоба в раутинг и всичко, а и фейдерите са много по добри от това което получаваш в евтина дигитална (p&g)... Определено не бих отказал едно d8/xb но цената за момента му е превантивна prosto ....

да прав си, но много зависи за какво го използваш. ако е както в случая с нас за дублаж мисля че е по-добрия вариант такъв пулт.

а иначе естествено че за ценовия си клас не можеш да очакваш някакви върхови постижения... :D

макар че като се замисля май не е особено евтин... не знам каква му е цената в момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, виж за това може да си прав. Аз нямам никакъв опит с дублажи и не зная каква би била ситуацията там. :pray: Аз изхождам от гледна точка liverecording/programming/sequencing/mixing/post- :pray: А за цената -- е той е Behringer така че определено е значително по евтин от конкуренцията, но все пак трябва да се включат и разходите за поправка (както и "opportunity cost" от това че не може да се използва докато е на поправка)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.