Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Output-a на кубето


AXE

Recommended Posts

Здрасти пичове!

 

Имам Randall RG100 G3 и искам да се записвам директно, понеже нямам хубав микрофон.

Вземам сигнала от линейния изход, за който в "книжката" пише:

Line Out: Connects a unit with line level input e.g. Mixer.
, така че ми се стори логично да си пасва с линейния вход на аудио картата (Creative Live!).

Проблема е обаче, че в компа се чува ето това :) Излишно е да казвам, че през говорителите на кубето не се чува баш така :D

 

Та според вас има ли проблем и къде е? Трябва му DI Box или просто изхода си е такъв :D ? Много ще ми е интересно някой с такова или подобно да каже при него как е!

 

Та тва ми е мъката. Предварително благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яснооо. assoass и той тва каза, явно че ще е от тва. В случая хардуерните биха ли имали някакво предимство пред софтуерните? И да препоръчате някоя готина софтуерна. Пробвах с някакви вградени на Сонара и верно звукна по-добре, но има какво да се желае още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерните имат единственото предимство че не ти трябва особено бърз компютър за тях.

Като звучене софтуерните са несравнимо по-добри.

 

Препоръчвам ти да използваш импулс лоудър и различни импулси от китарни кабове. Има много импулси из нета, доста ентусиасти записват звученето на кабинетите си и го шерват с всички.

 

За импулс лоудър бих ти препоръчал Perfect Space. Не знам дали се намира отделно, но го има към Сонар 6. Прекрасен стерео импулс лоудър, като освен импулс може да прави и FFT, което е много полезно при напасването на даден импулс да звучи добре с твоя драйв.

Иначе и voxеngo boogex върши работа, освен това е free.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.