Jump to content
Българският форум за музиканти

T.c. Powercore интерфейс


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

едно въпросче относно t.c. powercore interface

Значи има различни интерфейси - PCI карта, както и FireWire 1U външно устройство ... има ли разлики между тях (освен в цената разбира се).

 

Другото което искам да питам е за плъгините - ако си взема карта без плъгини РowerCore Unplugged май се казва мога ли да сваля отнякъде плъгини и да ги ползвам (само за тест става дума ... да не си мислите че ще крада :dance: )

 

 

Ако някой драсне лични впечетления от тия продукти ще съм му страшно много благодарен !!!

 

 

Мерси за отговорите предварително

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си взема карта без плъгини РowerCore Unplugged май се казва мога ли да сваля отнякъде плъгини и да ги ползвам

Никъде из нета няма нищо за Powercore. Нито кракове, нито по торентите ... абе никаде ... странна работа.

 

Толкова добре ли са защитени или аз нещо не търся на правилното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на Т.С и изобщо на DSP платките се определя от няколко фактора :

Колко процесорни чипа моторола има, на каква чистота работят и колко плъгини поддържа,

Самите плъгини ти вършат работа като всички останали ако не ползваш

хардуерната платка, плюс това цената както казах е определяща и броя на поддържаните плъгини ,

колкото по малко плъгини поддържа толкова по ефтина е :thumbs_up:

Идеята на тези платке като цяло е да спестиш пари от периферия и да олекотиш работата на

компютърат си защото макар и използвайки ефектите в реално време самите процесори на DSP картите

си обработват информацията почти независимо ;)

А самите плъгини мисля че не могат да тръгнат без да си намерат хардуера, дефакто се получава нещо като при

протулс ;) Не може софтуер без хардуер :thumbdown:

Но определено една DSP платка идва много добре на всеки занимаващ се с звукозапис :thumbs_up:

 

 

P.S. Ако нещо бъркам нека някой ме поправя спокойно :metalist:

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговора. на мене в об6ти линии това ми е ясно. относно плъгините на пауеркор - 4етох 4е са страхотни като ка4ество и идея. има ли плъгини които да вър6ат съ6тата работа без харфуер.

 

това 4е компа се мъ4и ми е все едно - ако трябва 6те възема дуал с дъно на сървър и пак по-евтини 6те ми излезе. Мене плъгините ме блазнят ... имам един поънат който май ги има, та 6те взема да намина да видя за кво става дума.

 

поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То точно там е въпроса, те са страхотни именно защото вървят с хардуера си :thumbs_up:

 

Примерно:

Все едно ли е човек да ползва хардуерен компресор и ли софтуеран такъв, е тука всички знаем

отговора :thumbdown:

Просто тези плъгини оправляват хардуерните процеси които стават на DSP то или

с други думи една платка представлява много външни хардуерни устройства събрани на по малко пространство

с по високотехнологични чипове, именно за това мойто мнение е че самите плъгини сами по себе си

не вършат работа без DSP то или просто няма смисъл от тях ;)

Обобщено казано, не плъгина извършва дейноста а DSP платката :thumbs_up:

 

Успех

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Принципно ДСП картата трябва да ти работи като независимо устройство, било то чрез Фаерлуер или PSI,

без значение каква звукова карта ползваш :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

сори че изравям стара моя тема ама искам да попитам дали си заслужава да се вземе powercore по-стар модел на старо.

Гледам е ebay се появарят доста често PCI катри с плъгини ама са по-различни поне на оптик от тези дето сега са актуалните на пазара. Цената им върви към 250-300 евро.

 

... заслужава ли си да се заглежда човек или по добре да събирам за актуалния модел? Плъгините по принцип са същите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои стари модели става въпрос щото на някои по стари, процесорите им работят на по

малка чистота /по спомен / та незнам за кой модел става дума :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои стари модели става въпрос щото на някои по стари, процесорите им работят на по

малка чистота /по спомен / та незнам за кой модел става дума :metalist:

 

еми не знам ... точно това е порблема че си нямам и представа. Гледам че по снимки се различават ... и до толкова мога да преценя

 

ето една снимка на стара карта от ebay

http://i13.ebayimg.com/01/i/000/a3/1b/726f_1.JPG

http://i14.ebayimg.com/07/i/000/a2/a1/3a6e_1.JPG

 

а ето и на актуалната

http://storage.supremeauction.com/flash/eb...01/1721437v.jpg

http://i22.ebayimg.com/01/i/000/94/11/fdeb_1.JPG

 

има разлики по картата и по опаковката .. и до там съм аз - повече не зацепвам а и никой не пише и не дава допълнително информация

 

Ако някой може да разгадае нещо и да даде информация ще е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.