Jump to content
Българският форум за музиканти

малко по-хард


Recommended Posts

http://www.cmusicforum.com/pi/TGT%20FEEL.mp3

 

интересуват ме китарите, баса и вокалите като качество, то е ясно, че тва си е едно луупче

 

правил съм псевдо мастъринг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам да ли съм вещ и аз в тези работи,но на мен саунда не ми харесва.много силни ми звучат китарите и глух баса...барабаните и те.има играчка доста докато оживее звука...поне така мисля

 

инъче ми е интересно солото на песента какво е... :metalist:

 

:)

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амииии баса е записван през китарното комбо и е доста на заден план, що се отнася до китарите - наистина може да се дръпнат назад, а барабанките може да усиля мда. Леко има да се балансират нещата, всъщност няма микакви ефекти на нищо - както е записано през микрофоните - така си е, изключвам компресорите и мастър лимитера. Неживи са само барабанките, какво трябва да направя за да оживее записа? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали има точна рецепта за всеки вкус,ама и аз търся за моя....

май истината е в повече прекарано време в смесване и сравняване и фантазия....

всяко следващо ще трябва да е по-добро.... :greenball:

 

аз моите барабани например ми звучат абсолютно много изкуствено,преди да ги прекарам през аудишъна и да им сложа тук там компресия,ревърбче,панорамки....ама каквото и да е барабаниста ни не ги понася....

 

ако можеш си запиши някъде или на лист всичко което правиш,за да не ти се налага да го правиш следващият път пак(имам в предвид корекции,ревърби...и т.н.) - ама и аз трябва да започна да го правя това че взех да забравям вече...

 

ами защо не запишеш баса директно в компа??????

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм о най вещите де ама

китарите звучат приятно за това което се свири

смесването е друг филм вече де,малко са пресилени мисля,а барабанитеим се чува фуса и солобарабанчето ,касата почти я няма :)

и в смесването не съм от най вещите де :)

НО съм забелязал че в зависимосто от микса въвви и благината от китарите,понякога може да се наложи погрозняване с една идея на звука за по добър микс..

големи фрази изкопах де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм о най вещите де ама

понякога може да се наложи погрозняване с една идея на звука за по добър микс..

:)

точно това е много гадно,ама трябва защото инъче ако сложим всички инструменти в микса с най доброто им звучене няма да стане нищо...пак зависи от стила май...сложно е за мен това...ама се уча и аз...

:)

 

п.п. Има и големи идоти (идиот=човек с идеи) които като погрознят звука с тяхната си идея уж заради микса пак не става много добре.говоря за хора дето озвучават,но не те питат теб какъв звук търсиш,а правят такъв дето тях ги кефи...но понякога е за добре...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от звук и т.н., за това просто ще кажа какво ми харесва и не... :)

(слушам на слушалки)

Струва ми се, че лявата китара е малко по-силна от дясната, мисля, че ако увеличиш дясната или паннеш лявата малко надясно ще стане по-добре.

Барабаните са доста тихички, по-специално касата и соло барабанчето, чува се основно фуса.

Баса също почти не го чувам.

Мисля, че за "бек" вокала би било добра идея да се мести плавно от единия в другия канал и обратно.

Общо взето, това са ми забележките.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за съветите ще продължавам натам с опитите. От всеки по малко и ето става една хубава рецензия :dance: мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.