Jump to content
Българският форум за музиканти

Fretless Bass Вапрос


ckeuta

Recommended Posts

еххх, тия пънкари .... ххахахахахах ... на фретлес праг4ета искат да слагат

 

на мене ми е идвала идеята да махна праг4етата на един стар мой бас да видя дали 6те стане фретлес ама не го направих ... ама ти пи4 направо изби рибата

 

ми фретлеса наро4но няма праг4ета за да е фретлес ... и да вади един малко по особен звук. Ако иска6 бас с праг4ета си купи такъв ако не остави фретлесите намира.

 

поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те..но,в момента нямам никакви пари а с този бас не се получава музиката която искаме да направим.. :rolleyes: това е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и мисля да правя ..аз сам пуснал тема че търся бас намерих си за 190 + китарата ама нямам пари да го купя ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те..но,в момента нямам никакви пари а с този бас не се получава музиката която искаме да направим.. :rolleyes: това е проблема

 

Според мене точно с този бас ще направиш музиката която искаш по-интерсна. Не го осакатявай, по-добре си намери някоя читава Кремона за 20 лева щом държиш да свириш с прагове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте 4е ще се отклоня от темата,ама някой може ли да ми даде малко инфо за този тип басове?В какви стилове се използва...аз свиря на бас от скоро и ми е интересно да пробвам и на такова 4удо да свиря.От къде мога да си намеря нещо такова евтино.2ра ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ограничение в стиловете. Вижте какво прави Steve DiGiorgio. Просто чуйте албумите на Death с него, и тези без него и откриите десетте разлики :greenangel::);) . Не съм пристрастен, и аз свиря на бас с прагчета, но имам и фретлес и мога да ви кажа, че няма база за сравнение. Единственото нещо което ме е спирало да свиря на концерти с този бас е, че е правен, а не е оригинално така. За джаза е ясно. Звука му е близък до контрабаса :);):thumbup: . За рок също мисля че ще е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте 4е ще се отклоня от темата,ама някой може ли да ми даде малко инфо за този тип басове?В какви стилове се използва...аз свиря на бас от скоро и ми е интересно да пробвам и на такова 4удо да свиря.От къде мога да си намеря нещо такова евтино.2ра ръка?

Такова нещо 2ра рака аз заменям за някой бас с прагчета.. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте 4е ще се отклоня от темата,ама някой може ли да ми даде малко инфо за този тип басове?В какви стилове се използва...аз свиря на бас от скоро и ми е интересно да пробвам и на такова 4удо да свиря.От къде мога да си намеря нещо такова евтино.2ра ръка?

 

Ъъъъъ,търсачка ли?! Ама к'во беше т'ва?

 

Правела чудеса,казват: Цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа орфей с прагчета (ако не се лъжа - 1:1 като твоя), за фретлеса! Тамън мислех да махам прагчетата, но ако си навит трампим веднага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сабат,също така ако искаш да чуеш какво се прави с този фретлес ти препоръчвам Ark - Burn The Sun .. нещо нечовешко е :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях видял другата тема...преди известно време се рових в по-старите теми и не я бях видял.Извинявам се.А за песента...сега ще я 4уя.За трампата...не съм навит.Свиря от скоро,а и баса ми е удобен.Дано да си намериш нещо.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.