Jump to content
Българският форум за музиканти

За китарите "Кремона"


bulby

Recommended Posts

Преди няколко седмици бях видял сайта на Кремона и разглеждах моделите, които предлагат, като ми грабнаха окото два - Кънтри (с метални струни) и Фанданго (класическа, cutaway и с нещо като пиезо). Изглеждат готини и надали ще са много скъпи, като се има предвид че другите стандартни серии излизат по около 80-90лв ! Преди се чудех дали да не си взема някаква акустична Фендър, Ибанец или Ямаха, но Кремона не само, че са хубави и са доста по-евтини, но и все пак са български.

Също така Кремона правят и пиезо и магнетични (за уестърн китари) адаптери.

 

Засега знам само фирмата "Рунитон" от София, която по принцип се занимава с пиана и рояли, да работи заедно с "Кремона". Офиса се намира в един безистен на Мария Луиза номер 58 (ако тръгвате от ЦУМ към Централна Гара се пада отдясно, малко преди кръстовището). Човекът, който работи в офиса, е доста приятен и ми обясни, че в момента нямат от по-новите модели, но ще започват да правят поръчки на едро и индивидуални такива.

 

Ако някой знае други магазини/фирми/дилъри/т.н. , които да предлагат модели на Кремона - нека сподели тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмммм! а цени ?!?!?!? таз кънтрито наистина грабва окото.

Палисандър ... махагон хмм :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам не са хич високи, кънтрито е май около 100тина лева, Фанданго-то малко повече (колко точно - не знам). Който е от София и се интересува да звънка на 9839999 (Рунитон) или пък пишете или звънете на телефоните от сайта на Кремона и питайте за дилъри.

 

А да... и да изберете българското, ей ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде някой ако е лупал на такава Fandango, щото не вярвам никой баш да няма такова или да не е виждал поне, да сподели впечатления. сериозно обмислям да взема една такава, просто не знам дали и 100-те лева ще си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде някой ако е лупал на такава Fandango, щото не вярвам никой баш да няма такова или да не е виждал поне, да сподели впечатления. сериозно обмислям да взема една такава, просто не знам дали и 100-те лева ще си заслужават.

Риск Печели (аааааааааааааааа)

Риск Губи (ооооооооооооооо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риск Печели (аааааааааааааааа)

Риск Губи (ооооооооооооооо)

:P;):D:P;);)

 

Невероятно е колко достоверно "звучи", написано по този начин! :green:

Присеща ме за онзи музикален гений...

Опа!Офтопик!

 

съжалявам, ама не се сдържах! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве доста добре изглеждат тези китари....мммм български от Казанлък..ако огранича бюджета си за алкохол ...може да се измисли нещо но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам сега как ги правят ма навремето се стараеха - поне тази която съм пипал - ако ще се габаркате с нея си заслужава (колкото и да струва) за другото си има "други китари" - по интересен е въпроса с "Professional high-quality piezopick-up for classic guitar" - е това някой пробвал ли го е? Искам да си сложа такова накухарката - че ми писна с тези микрофони - не можеш да П.... докато записваш :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само акустични ли вече? Уа, тва ще рече ли, че в България вече не се произвеждат ел.китари?!! :blink:

щом наричаш ел. китари онези подобия на сап които правеха...... :P

иначе тази фанданго дали ще стане за прилични записи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.