Jump to content
Българският форум за музиканти

Hartke/samson


creamware

Recommended Posts

Здравейте, намислил сум да си купувам кубе HARTKE GT60C или HARTKE PIGGY BACK - това е на фирмата Samson, с лампово предусилване е и пружинен Reverb, 2 канала като има и някакъв драйв....първото е с 1x12", 60W, a второто е същата глава + 4x8"...като второто е със 100лв по - скъпо...кажете кой вариант е по добър и дали си заслужава разликата в цената,а цената е около 450-500лв. или да мисля и за някакви други варианти....предложете...но тук ми харесва пружинния реверб и ламповото предусилване...... Незнам какво му представлява драива, но мисля да го ползвам с Boss DS1 ili DOD FX YJM 308 или вие даите съвет......на send i return мисля да има хорус и делей, но не сум решил дали да са камиончета или някои евтин процесор...дайте и за това съвет. Ще съм ви благодарен да споделите какво мислите по вупроса и да направите и някакви други предлойения. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми зависи много от това, каква музика ще свириш и какъв звук търсиш

един 12 инча говорител - класика

4 Х 8 инча......не са се утрепали да купуват такива ама пак зависи от звука който търсиш. малките говорители имат по-пробивен тон и по-голям кик

а 12 инчовите звучат по-плътно и масивно

 

според мен си вземи комбото 1 Х 12 - по-лесно преносимо е и по-флексабилно

обаче за драйва на машинката нямам представа как звучи

задължително го пробвай преди това

за мен лично по-важно е стъпалото да е лампово....пък предусилването.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok, ясно е че ще е 12".....кайете като цена как е според вас 450лв..мойе ли да се намери нещо по добро за тези парички.......и какво сте кайете за другите неща....Босса или 308 мисля да го ползвам само като буустер...даите идея за сносен и на по приемлива цена ефект процесор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехееееее че то за 450 е направо без пари

ама задължително се увери, че звучи добре

а ДС1 и ДОД-а са си класика просто

може да си ги оставиш - да имаш повече варианти за звук, в случай че драйва на кубето ти омръзне или по нчкое време решиш че не ти харесва :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте някакви идеи за FX....камиончета или някакъв ефтин процесор......хорус и делеу ми трябват задължително като FX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Реших да не отварям нова тема, тъй като тук вече се е говорило за марката Хартке. Видях, че са им доста ниски цените (направо по български ниски), та ми е интересно за качеството какво може да се каже. Свиря метъл и ми трябва нещо с плътен тон, не е задължително да ползвам диста на кубето, ще ръгам камионечета в чистия. В момента съм с валвстейт 30, но нещо не ми е по вкуса звука, та търся смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

След небивалия интерес по тая тема, отново искам да я вдигна нагоре. С трепет в гласа ми се иска да питам, дали все пак някой е имал взимане-даване с китарните кубета/глави на Хартке, тъй като се наистина евтини и ако стават за нещо, мога да си щипна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.