Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Fm 212 R


sevenstring

Recommended Posts

Абе, откакто си търся кубе, вече срещам 5-6 обяви за този модел. При това обичайният случай е: купено преди няколко месеца, почти неизползвано, супер изгодна цена.

 

Това хубаво, ама ме навежда на мисълта, че това нещо ще да е голямо разочарование, щом хората масово се отървават от него и то с цената на немалки отстъпки.

 

Та, някакви впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честно да ти кажа на мен ми харесва,но по скоро е за начинаещи.Може би хората се оттървават от него щот не е много мощно(мисля че беше 15 W или май се лъжа).Иначе издава много сносен звук.На мен ми се струва чист и повечко ми харесва от звука на Маршал.Аз попринцип свиря на едно Champion DSP 30 вата и много ми харесва.

 

Едит опа май съм объркал за Fender Fm 212 R, че е 15вата :metalist: Голям съм леймър

Редактирано от Raxus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raxus,мисля че става въпрос за друг модел.FM212R е 100 вата.

Не съм свирил на такъв но до колкот съм чувал има хубав чист канал и драйв според некои много як,според други голям пърдеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЧОВЕКА ПИТА ЗА 212 Р - то е с 2 12 инчови говорителя и далеч не е 15 вата

 

гледам че тътсиш и рандал - е рандала е светлинни години над тоя фендер. имал сум по-малкия брат на тоя фендер - ФМ65 Р и за нищо не става - пълна отврат, трагедия, комедия и тотален провал на инжинерната мисъл

драйва не става - ама въобще. струва ти се добре ако досега си свирил с кремоната на баща си и с някой ВЕФ - истината е че драйва е лайнян отвсякъде - няма никаква плътност

чистияканал още по-малко

сори че така се изказвам, ама така го бях намраизл, че ми идеше да предложа да ги забранят със закон

ИМХО

 

взимай рандал и не му мисли

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че за нищо не става е много силно казано..що се отнася д о65- ватовия модел повярваи има разлика в звука от 100 ватовия...що се отнася до драйва и аз едно време го смятах за пълен боклук, НО какво установих след време..че драйва звучи убииствено с добра скъпа китара и добри адаптери(нещо тиично за аналоговто искривяване). А ти приятелию най-добри иди в някой музикален магазин където го продават и го чуй..тук ще чуеш само субективни мнения, а за теб ти най-добре можеш да си прецениш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз няколко месеца свирих с такова, от всички кубета които съм пробвал(включвам всякакви вермони, регенти и други такива) звука на това кубе най-малко ми хареса. Драйва му става, за някакви по-леки неща върши работа, но чистия канал - не.

 

бай дъ уей има поне още 1-2 теми за този усилвател, можеш да удариш едно око на търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От казаното до тук разбирам, че продуктът е поредния от категорията "икономията е майка на мизерията" :rolleyes: .

 

Благодаря за коментарите, с които в общи линии потвърдихте съмненията ми и ме насочихте още по-твърдо към Randall!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Взимай Randall-a и не му мисли!!!Няма да съжаляваш,т`ва е истинска машина,знаеш :rolleyes:

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, 15 ватовия е ФМ15, който откровено звучи по-добре

 

Еееееееееее......това вече си е живо оливане!!!!!

 

Лично мнение, мисля, че като притежател на едното и бивш притежател на другото имам право на такова :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Объркахте момчето да му се невиди.

 

Рандал та рандал та рандал.

 

Ами зависи какъв саунд търси и с каква китара свири , в какъв стил се е насочил.

 

Много ясно че фендер няма да пуснат забюджетен модел амп който звучи като маршал.

 

Всичките изказали се - един въпрос - свирири ли сте на истински 20 годишен примерно басман фендер ???

 

Заща се получава типично българското сравняване на неща който не са съпоставими ??

 

тва е яко тва е шитс

 

Ми напишете - Аз свиря еи такъв стил , в такава банда , търся такъв звук имам такава китара , тоя амп ми допада с онзи другия съм му правил сравнение в репетиционната и т.н.

 

Ебати детския форум сте нямам думи .

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.