Jump to content
Българският форум за музиканти

Chorus


PRIMO

Recommended Posts

Моля хората които свирят с Chorus ефект да ми препоръчат такъв, тъй като искам на няколко такта ритъм да си правя импровизацийки и така да си сглобявам песнички.

Доколкото знам това е педалче, което като го натиснеш записва каквото свириш и после това нещо си го пускаш като на лента и свириш отгоре,нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това!Грешиш!Хоруса е ефект модулатор на звука.Добри са на бос(за другите не давам мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

офф абе ползвайте я тая търсачка малко преди да пишете глупости бе......

хорусът е ефект, който създава т.нар. 2-ри или повече гласове - тоест дублира сигнала - сякаш свирят 2 или повече китари едновременно, като има вече различни настройки - дълбочина, микс между оригиналния и вротичния сигнал.....

 

кой ти я каза тая глупост - дай го тука да му се смеем

 

има някои Дилейчета - на БОСС напромер - които могат да запишат някакъв саунд до няколко секунди, не помня колко бяха

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина това което ти трябва като да е loop station.

Ето тук можеш да чуеш и пример от уикипедията какво е chorus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря за отзивчивостта, "светнахте" ме :thumbs_up: явно хорусът не е това за което го мислех, но пак ще си взема едно, харесва ми как замазва звука и го прави "отнесен".

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.digitech.com/products/JamMan/JamMan.htm - ето това е лууп машинката на Диджитек, води им се класически продукт, заедно с whammy.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.