Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо по твърдо


Recommended Posts

:( Благодаря ви мегатон и Crimson.

А това че си набарал в началото Пантера си е вярно!

 

Не отричам, но стана непреднамерено :wallbash: по късно се усетих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

^ Мерси :)

 

Смятам да пооправя тоя микс малко тея дни. Уж вече научих някои техники и хватки за звукозапис на подобен стил ,ама да видим дали ще излезе нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах китарите на ново и мисля че най после успях да направя малко по качествен микс :drummer:

 

Кликни тук

 

Съветите са винаги добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

песничката е яка, но звука е много зле, барабаните звучат като кофи, китарите са глухи и замазани, а солото все едно се чува (едвам едвам) от някой дълбок кладенец

 

ако се запише с як звук ще стане много фенско, а за ценителите не мисля че лошия звук е проблем :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ мислиш ли че това ще оправи микса :rolleyes: а и звучи доста наизуст казано... 400 Хз ама с какво Q? 1-2 dB... със сигурност ще има разлика в цялостното звучене :rolleyes:

 

Трябва да се почне от записване на по добър материал, и ползване на по-добри семпли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE направо ме отчая. ;) Китарата е с Гитар Риг , с някакъв сет ала Рамщайн нещо беше. Пробвах Дефсаунда дето ти си докарал звук с него и биваше само за себе си, но като го пуснах с ударните стана пумия. А барабаните са ЕЗ дръмър с някои сет Траш или метал не се сещам, като взема да ги барам по добре не стават, а обратното.

 

а Най лошото е че записите ги правя с едни съмнителни слушалки(поради късния час в които ги правя), с които нещета си ми звучат приемливо :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа има голяма вероятност слушалките да са главния виновник... тоя пресет го знам, но при мен определено звучи по различно:

 

http://media.putfile.com/ramstein-31

 

това е напълно небработено, директно е записано без да се пипа нищо

 

може би имаш някакви загуби на сигнал по кабела... не знам...

 

инъче за барабаните мога да ти дам някой и друг акъл - ЕЗ ползва предварително компресирани семпли така че компресор на всеки канал не ти е нужен, но може да направиш един груп канал, в който да включиш касата, барабанчето и томовете, и да му сложиш един мултибанд компресор... на касата ще ти се наложи да режеш некъде около 200 Хз, но с по тесен филтър

 

чинелите и фуса са ти прекалено силни, и прекалено много мажат, може да им поизрежеш средите малко

 

на китарите единственото което им трябва е еквалайзер, нищо друго не им слагай, и ги дръж по разделени, лично аз ги панвам 100% ляво и дясно

 

баса ти няма нито обем, нито атака, поиграй си повече с компресора, и най вече с атак и релийз времената, и с еквалайзера, атаката му сигурно е някъде в високите среди, но не съм 100% сигурен от това което си направил досега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отделеното време :slap: ще послушам съветите ти определено , защото знам че му разбираш . Между другото , китарите са си на 100% ляво и дясно. За останалото си прав, не съм го барал пресета, както и барабаните.

 

Абе явно трябва и слушалките да сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

еми... истината е че докато не си вземеш някакви по прилични монитори надали ще изкараш добър звук

 

в момента в който имаш добри монитори ще чуваш нещата такива каквито са... и тогава всичко става много по лесно

 

намираш звук които ти харесва, записваш си китарите, после мютваш всичко, правиш касата да звучи така че да ти харесва, после барабанчето, томовете, овърхеда и всичко останало, после пускаш всичктие барабани заедно, слушаш дали са балансирани и дали се бият, ако всичко е ок пускаш и баса, правиш нещата да звучат с бас, и накрая слагаш китарите... поне аз така правя обикновенно

 

даже мога да ти дам ориентировъчни нива като за метъл - когато си дал соло само на 1 канал нивата в мастъра трябва да са ОКОЛО -3дб за касата, -1дб за барабанчето, -3дб китари, -8дб бас... ако нивата ти са долу горе в тези диапазони и нещо не се чува добре, това значи че не е балансирано честотно - гледаш си еквалайзера, спектралните анализатори помагат много в тоя случай, други си е да видиш точно къде имаш липса или излишък и да го коригираш

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.