Jump to content
Българският форум за музиканти

Тунинговане


Recommended Posts

значи имам един скуайър. обаче нещо посвикнах да свиря на дебелите прагове на джаксъна и скуайъра нещо ми стана неудобен. щот са му много ниски прагчетата. и понеже вече е малко дърт реших да му направя предсмъртно желание :headbang:

 

искам да му издълбая прагчетата - както е на малмстийн фендера. та да ми е по удобно. един път се мъчих с разни пили - успях да издълбая само първите две. станаха перфект ама тая рабпта ми отне цял ден. та въпроса ми е няма ли някакъв по-лесен начин - нещо с някаква машина, някъв пиниз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ишш аиде бе - тука толкоз дърводелци не ви ли е срам :) и още нещо - кат се изпилят праговете сигурно точките на тях ще се прецакат. и з атва трябва да се помисли :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що си мисля ,че тва е работа дето не е за вършене сам у дома :)

толкоз лютиери имаше прехвалени е една темичка специално за тях , че можеш да се хванеш поне на 2-3ма да звъннеш да питаш :D

 

съжалявам ,че не ти давам отговора как да го направиш ,но ми се струва трудничка работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема при мене е че ако не го направя аз няма кой друг. най-близкият лютиер е на ...половин България от мене :D пък за един скуайър закуде да си хабя нервите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

strat, надявам се говориш за издълбаване на фингърборда, не на прагчетата, нали :)

ако е това, т.нар. scalloping, лично аз не съм го правил това досега, но ето ти един линк, достатъчно изчерпателен, надявам се. тук използват машинка, но ако си достатъчно изобретателен, можеш да го направиш и без ;) (шкурка увита около: молив, парче тръба и т.н.) :D

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мерси pacman!!!

 

да де, говоря за издълбаване на дървото между прагчетата :D

само да имаше кой д го преведе... :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ишш pacman, хванах цаката!!!!! страшно лесно е!! около една мини-пиличка увих шкурка и става идеално. точно така както трябва да е. вече 7 прагчета направих. оттук нататък единствено търпение от моя страна се иска :D и другото което щях да питам - след като ги изпиля сигурно ще трябва с нещо да се намаже фингърборда? с какво? четох за разни масла нещо ама дайте идея все пак :) мерси предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лимоново масло, но не от комерсиалните дето ги продават за китара. те са някакви гадни петролни деривати. може и ленено - хубаво е да вземеш компетентно мнение от някой лютиер дето има знание как се поддържат щрайхови инструменти. там технологията се е доказала с векове.

а може и не с масло, а с лак. обаче тогава не е толкова готин за свирене така третираният гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаоде някой да ми каже с какво масло да третирам че я изпилих вече и само така седи. :headbang: които иска китара с издулбан фингърборд - да ми даде 50 лв и ще му я направя :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

които иска китара с издълбан фингърборд - да ми даде 50 лв и ще му я направя  :headbang:

Аз искам!

Направи ми я със махагоново дърво и гриф - клен. Със флойд и адаптори - ЕМГ 81. 24 прагчета - XJumbo.

 

Значи, 50 лева викаш...

 

:green: :green: :green: :green:

 

аа, и честно да ти кажа, дали ще е издълбан фингърборда - се ми е едно. Така и така това си е много работа...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

завърших я. намазах грифа отзаде и фингърборда с кокосово масло - такова от аптеката :P стана като нова. свири се страхотно на нея!!!!!!!! просто не мога да повярвам че стана толкова добре. невероятна!!! хващайте пилите и шкурките :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

е най-накрая да постна и снимчица :) маааааалко е кофти но все пак :D правена е с ГСМ :)

 

http://photobucket.com/albums/y51/stratoca...t=Picture19.jpg

 

то не че се вижда ама се пак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.