Jump to content
Българският форум за музиканти

Брутализиране на звук с пич шифтинг


alexthegreat

Recommended Posts

Приятели,

 

имам един Берингер X-vamp и открих една бленда, която преви пич шифтинг.

 

От време на време ми се приисква да си напълня ушите с брутализми, но ужасно ме мързи да пренастройвам китарата пък и не разбирам много от строеве, Дроп Д-та и т.н.

 

Та си мислех, че може и други да са на моя хал и да споделят дали са чували и ползвали процесори с подобни бленди....Т.е. дали има читави такива?...пък и семпли ако има..ехее.

 

От мен това:

Begringer X-vamp Drop Preset sample

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss GT-8 има пич шифт, обаче трябва да се ползва умерено. Ако свалиш примерно с 5 полутона звучи замазано и глухо, което е напълно нормално. Единствения алгоритъм, който не би трябвало да осира много звука, е този на октавера. Другото е бошлаф работа.

 

Но в рамките на 2-3 полутона върши работа. Ако имам време, ще запиша нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От време на време ми се приисква да си напълня ушите с брутализми, но ужасно ме мързи да пренастройвам китарата пък и не разбирам много от строеве, Дроп Д-та и т.н.

 

То в случая няма какво толкова да разбираш от строеве, просто сваляш всяка струна с 2 тона да речем и готово, ако те мързи обаче лошо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано тая работа с пич шифтъра хич не е читава, поради две причини:

 

1. При свалянето се променят всички хармоници, което драстично променя тембъра на звука.

2. Няма такъв процесинг, който да може да пичва в реално време с толкова малко закъснение, че да не се прецака атаката на тона.

 

Казвам го това не само като теория, ами съм го изпитал и на практика с най-различни процесори и ефекти.

 

П.П. Звука се скапва дори и при смъкване с половин тон ;)

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен да си модифицираш целия строй за продължително свирене по този начин е една малка безумица, а от нисък до среден клас процесори да се очаква нещо читаво пък съвсем

върти здраво ключовете, друго спасение няма:metalist:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka e

В пъти по добре ше стане ако си го изсвириш нормално и дублираш с друга китара на терца или квинта по ниско..ще брутализираш много по ефектно.

 

тава бленда 75 ли беше.. малко ти премодулира и не се разбира много

 

Виж пичването през 89 винаги е носило наслада метална в крехкото ми сърчице..

друг е въпроса че е по уместно да се използва за определени части от риф или за сола..мисля(за 89) говоря де.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друг е въпроса че е по уместно да се използва за определени части от риф или за сола...

 

Aми, лично, аз свързвам pitch shift-a именно с това (най-близка до ума ми справка: Dimebag Darrell, Pantera).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сатриани, Вай и Малмстийн особено ползват shift-ери. На малмстийн май е хармонайзер някакъв, защото примерно си прави "втора" китара на терца отгоре/отдолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-Vamp-a може да пийчва с педала в реално време , става голяма лудница

*минути за реклама*

трябва некой семпъл да запиша..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това не е точно за X-Vamp, но може да се окаже полезно: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1804&hl=

Стара тема, в която наши съфорумци споделят опит и идеи по въпроса за пич шифтинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм с Amplitube 2. С Pitch shifer става добър резултат, но дистера го слагам преди шифта. Става доста брутален звук. Използвам пич шифтера и като симулация на бас, като му дръпна една 12-ка назад и го прекарам през Bass amp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.