Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose и бендинг


the_gorer

Recommended Posts

Ето решение макар че не пълно, но върши идеална работа , аз имам такова на китарата и трябва да ви кажа че почти няма проблеми със разтройване макар че съм c 11-ки, погледнете и преценете. Tremsetter

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

май няма снимки  :think:

ето варианта на същото нещо, но на ibanez

и втората страничка

 

в нета съм виждал и още няколко варианта с една или две пружини

 

EDIT: ето още един вариант

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май няма снимки  :think:

ето варианта на същото нещо, но на ibanez

и втората страничка

 

в нета съм виждал и още няколко варианта с една или две пружини

 

EDIT: ето още един вариант

е тва ми изглежда по advanced определено

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве като искаш да си толкова гениален и прецизен, що просто не направиш тъпия бенд с 1/8 по-малко?

Човека си прави бенда като хората, но това разстройва останалите струни. Там му е проблема.

 

 

A относно Tremsetter-a - откъде си го взел и за колко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.musiciansfriend.com един приятел ми го взе от тоя сайт и ми го донесе , цената тогава беше околу 40$ сега може и по малко да е , трябва да си призная че съм много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4акайте сега,

тука прозират две подтеми:

 

1. След бенда - Ако селд бенда друга струна се е ра3стройла супер уеко, това е нормално при не3аклиу4ва6то се тремоло, а ако е пове4ко и не 6те да се върне, то това е проблем с бридьа и цялата система.

 

При Флойд нема такову дживотно, има ли ра3стройване, зна4и има проблеми с баланса на системата.

 

2. По време на бенда - Изтеглям струната и другата зву4и фалшиво - Всяко подвижно тремоло (заклиу4ва6то се или не) се движи :lol: , така 4е е нормално като изтегля една струна, другата да се отпусне, сякаш леко съм натиснал ръчката надолу.

 

Така 4е трябва слух, за да се изтегли така, 4е двете да звучат в унисон. Т.е. развивайте слуха, тъй като не един и двама китаристи свирят с .т.нар. floating bridge и свирят супер, а не си давайте парите за някакви джаджи дето ти помагат на едно и ти е..ат майката на друго. (за да не съм голословен, Hipshot-a прави много трудно финното вибрато с Floating bridges)

 

Аре, със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш два варианта значи:

1. Спираш да свириш сола.

2. Купуваш си китара без Флойд.

 

За най-сигурно и двете :lol:

Или ставаш басист, а? :D:D:D

 

Не виждам къф ви е проблема. Толкова често ли ви се налага да свирите друго нещо докато държите бенд??? :lol: че и да усещате нек'ва 1/4 тон за секунда две?

 

Не знам, ма с бенд-а на две струни не виждам къф рпблем има. Просот трябва да му свикнеш, то си е до усет.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така 4е трябва слух, за да се изтегли така, 4е двете да звучат в унисон. Т.е. развивайте слуха, тъй като не един и двама китаристи свирят с .т.нар. floating bridge и свирят супер, а не си давайте парите за някакви джаджи дето ти помагат на едно и ти е..ат майката на друго.  (за да не съм голословен, Hipshot-a прави много трудно финното вибрато с Floating bridges)

ето китарата на един от тези дето според мен свирят супер с т.нар. floating bridge и видимо използват подобни джаджи..

 

тва е снимка на ЕВО една от основните китари които използва бай Вай ;)

 

hardware_03.jpg

 

 

според мен тва нещо си има доста плюсове но има и недостатаци ограничавайки свободния ход на бриджа.

аз лично съм му превърженик и от известно време си мисля да пазарувам нещо подобно но за съжаление ибанец са спрели да произвеждат тяхния модел от доста време :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off topic: Слушам ви и си мисля: "Блажени са невежите/глухите като мен"... :headbang:;):godbless: дано някога и на мен почнат да ми правят впечатление такива измествания в тона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бате Вай как дърпа и перва по ръчката на заден ход с това нещо се чудя ?

че така като го гледам много ми харесва , но си мисля че определено ще създаде проблем при натискане назад (или повдигане) на ръчката !

 

едит : забелязах , че новите тремс на Ибанец ZR (или Zero Tolerance) имат както обикновените пружини отзад , така и обратни ! ... такива дето бутат . Та се зачудих дали не служат за същото ....

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето решение макар че не пълно, но върши идеална работа , аз имам такова на китарата и трябва да ви кажа че почти няма проблеми със разтройване макар че съм c 11-ки, погледнете и преценете. Tremsetter

ЕВАЛА БАЧО!

Изглежда само истинските музиканти разбират за какво говоря и за какво питам. Мерси, ще търсим Tremsetter.

 

 

 

#5. Q: How does the Tremsetter keep my guitar in tune when I bend strings?

 

A: The Tremsetter stabilizes your tremolo to minimize "tremolo sag". "Tremolo sag" is what you experience when you bend a string, increasing the string pressure causing your tremolo to rock or sag forward. This puts your adjacent strings out of tune. This is especially annoying when you are trying to play country or blues style double stop bends. Also, when your tremolo sags forward, you have to bend farther to raise the pitch of your strings.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже и аз се заинтересувах от въпросната джаджа, потърсих в един online magazin и вижте на кво попаднах :headbang:

малко грозно, ама просто и супер ефективно

schaller_tremstop_pimx_130534.jpg

Schaller Tremstop

 

edit: ся като се замисля обаче, предполагам че тва нещо ше ми изкърти ръката докато свикна с него, заеби

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.