Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose и бендинг


the_gorer

Recommended Posts

Когато свиря на китара с Floyd Rose, много ме дразни разстройването на струните по време на бендинг. Не говоря за перманентно разстройване - при заключени струни то просто отсъства. Говоря за разстройването само по време на самия бендинг. Занчи правиш бендинг и задържаш като в това време удряш друг тон на друга струна. Е да де, ама другата струна в момента е разстроена, защото струната, на която правя бендинга се е опънала, наклонила е Floyd Rose-а, той се е наклонил напред и е отпуснал всички останали струни.

Не съм голям майстор на Floyd Rose-а и не го ползвам много често. Никога не съм си разглобявал Floyd Rose-овете и съм запознат с вътрешното им устройство само от схеми и картинки. Досега не съм разпитвал по темата и не съм мислил за разрешение на проблема, ама сега ми хрумна и рекох да попитам.

Някой може ли да даде идеи и съвети по въпроса с бендинга и моментното разстройване? Някакви по-силни пружини ли трябва да се ползват? Ако сложа по-силни, няма ли да ми държат Floyd Rose-а наклонен назад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Просто ще свикнеш и това бендването ще ти стане 2ра природа. Тогава това няма да е проблем :godbless:

Той не говори за свикване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Просто ще свикнеш и това бендването ще ти стане 2ра природа. Тогава това няма да е проблем :godbless:

Ами аз свиря от много време на китарки с Floyd Rose, ама все още с мъка го ползвам, а с това разстройване при бендинг така и не можах да "свикна". Мислил съм си, че може би трябва да се развие някаква техника леко да бендваш и струната, на която е другия тон (а може и официално да има такава?), но това ми се струва изчанчваща работа...

 

ЕДИТ: Я чакай, ти май говориш, че трябва да се свиква с бендинга по принцип. Той не ме мъчи от десетина години насам, така че може да се каже, че с него съм "свикнал". :D

Въпросът ми беше съвсем друг - за моментното разстройване на китарите с Floyd Rose по време на бендинг.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм си, че може би трябва да се развие някаква техника леко да бендваш и струната, на която е другия тон (а може и официално да има такава?), но това ми се струва изчанчваща работа...

Е, наистина има такава. Ицко я описва някъде, потърси си. Но, мисля, друго имаш предвид... :think:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подпрете си тремолото отдолу и отзад и натегнете повечко пружините. така бриджа няма да е плаващу същевременно ще можете правите широко вибрато или всякакви видове дайв бомбинг. на моите китари или е така или без тремоло. не ми е кеф и на мен с бендове иначе :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подпрете си тремолото отдолу и отзад и натегнете повечко пружините. така бриджа няма да е плаващу същевременно ще можете правите широко вибрато или всякакви видове дайв бомбинг. на моите китари или е така или без тремоло. не ми е кеф и на мен с бендове иначе :-)

нещо не схванах какво имаш предвид с това подпиране отдолу и отзад. :blink:

 

@the_gorer според мен начина е да си направиш по една ръчка на всяка струна поотделно :lol: и да си ръчкаш само нея а пък другите да не се мърдат :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the_gorer според мен начина е да си направиш по една ръчка на всяка струна поотделно :blink: и да си ръчкаш само нея а пък другите да не се мърдат :lol:

Да, със шест-седем ръчки ще изглежда супер (то и без това май само за външен вид ми седят тия машинарии по китарите)

Или още по-прост вариант е да се свири на китари без флойд, както каза колегата wolfgang.

Не бе, той проблема не е чак толкоз голям - разстройването обикновено е от порядъка на 1/8 - 1/4 тон, ама все пак понадразва.

А при дзверски бендинги и твърди и опънати струни, може да скокнем и до фалш с полутон или цял тон, а това вече си е сериозен проблем.

 

Е, наистина има такава, потърси си. Ицко я описва някъде

Steve_Vai, относно техниката на свирене: къде да потърся въпросното обяснение, написано от въпросния Ицко?

 

Ма то всъщност май няма значение. Досега съм къпал така както си е - леко фалшивеещо, но търпимо.

За кво ли подхванах тази тема? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Glacierise беше направил специална темичка за това. Но той го използва като ефект - бендва 2 струни заедно докато струнникът се връща към нормалното си положение след diving (доста китаристи го използват това)...

 

За жалост не помня името на темата... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Glacierise беше направил специална темичка за това. Но той го използва като ефект - бендва 2 струни заедно докато струнникът се връща към нормалното си положение след diving (доста китаристи го използват това)...

 

За жалост не помня името на темата... :lol:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...81&st=0&hl=трик :lol:

Но той говори за друго. Мен ако питате просто като си с флойд бендваш само 1 string at a time - друго решение няма. Ако решиш да бендваш и другата струна тряя си бахти и гения. Те хората с нормалния бенд имат проблеми, ми с 2 бенда едновременно кво да кажем :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питате просто като си с флойд бендваш само 1 string at a time - друго решение няма. Ако решиш да бендваш и другата струна тряя си бахти и гения.

Да, оne string at a time, ама имам една готска книжка с блус сола. Там в 50% от случаите в солото има бендинг със задържане и едновременно прозвучаване на тон от друга струна. С моя Assasin винаги излиза лек фалш заради въпросното проблемче. Просто блус трябва да се жули с Кремона, за да върви работата :lol: (A дали няма Кремони с флойд? Не някакви поръчки, нещо серийно :lol: )

 

За бендването на втората струна, така че да няма фалш - ми то не само че трябва да си бахти гения, ами и направо ми изглежда невъзможно. Да не говорим, че като бенднеш втората струната, тя също ще дърпа флойда надолу и ще разстроиш първия бендинг :blink: Ебаси майката!

Ама както споменах, освен за дисхармонизиране на дет метъл сола за друго не го ползвам флойда, така че там и да се разстрои нещо, много-много не ме събаря. За сериозни сола, обаче, ме дразни АДСКИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бендването на втората струна, така че да няма фалш - ми то не само че трябва да си бахти гения, ами и направо ми изглежда невъзможно. Да не говорим, че като бенднеш втората струната, тя също ще дърпа флойда надолу и ще разстроиш първия бендинг

 

Имаш два варианта значи:

1. Спираш да свириш сола.

2. Купуваш си китара без Флойд.

 

За най-сигурно и двете :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.