Jump to content
Българският форум за музиканти

помооооощ


scarfase

Recommended Posts

най-важното е да видиш дали грифът е прав и без други увреждания. после провери дали лфажорета на 12-ти праг е верен (тонът трябва да е същият както при натисната струна на същия праг), погледни и ключовете в какво състояние са. важно е и разбирасе китарата да е ти е удобна за свирене, а да не се мъчиш (май с тва трябваше да започна). дано да съм полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много аз не съм добре запознат с работа с китара но ще намеря някой познат който повече ги чатка тези работи целта ми е да си дрънкам у нас като се напия не ми трябва за някакви по се риозни изяви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо важно за старите акустични китари .

С почуквания по различни места по капака и дъното може да провериш дали няма отлепен или счупен мост.

Другото важно rotten_perish го каза.

Общо взето всичко трябва да се гледа но това е най основното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих в нета една руска май беше за 50 кинта и явно е старичка да имате някакво мнение ???

 

Твърде висока цена за руска китара.

Сигурен съм че на тази цена може да се намери българсака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми знам ли намерих в един магазин от 90 до 150 лв мен не ми трябва скъпа китара и тая цена ме устройва а какво означава 3/4 китара 4/4 китара в тоя сайт така бяха описани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някакво предложение за пълен некадърник като мен

...предполагам 4/4....освен ако не си по-висок от 1,30м... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееее по дълъг съм хехехехее а какво е по добре нова от най евтините или твора ръка при условие че досега не съм свирил

Редактирано от scarfase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в музикален магазин "Джаза" некъде из форума потърси има го къде се намира,ако не го знаеш и си земи китарка за около 100 лева.Няма смисъл да купуваш евтини боклуци втора ръка на които ще ти е толкова неудобно да свириш че най-вероятно ще се откажеш.100 кинта за китара е евтино!!!Надявам се че можеш да ги заделиш.

Редактирано от Zlatyio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по - добре нова. Зависи все пак с какви средства разполагаш. Дори и да си дрънкаш само когато се напиеш по добре е да го правиш с хубав инструмент. Да се свири на стара руска или българска китара е голяма мъка. По магазините съм виждал китари с хубав тон и удобни в диапазона 150 - 250лв. съвременни модели, дори и грифовете им са със "тръс род" така наречения, опорен прът вътре в самия гриф, с който се регулира да е прав и който старите руски и български кухарки го нямат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми че в пловдив в метро и в технотолис продавали китари има ли смисъл да се посещава някой от тези магазини :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.