Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз съм Джако, аз съм Уутън!


Recommended Posts

http://uploaded.to/?id=doodil

специален поздрав от "4ти Километър Бенд" :)

(не)приятно слушане! :)

Като слушам поздрава и съжалявам, че е толкова кратък, ама следващият път повече! Къртиш!!

 

крайно време е някой да напише песен с пръдня :) определено ще е стане хит :metalist:

 

нищо лично :P

Весси, такива песни има и техните композитори са едни от моите вдъхновители!

 

Във форума има един потребител с аватар на Диаманда Галас - дали няма да е способен да предложи подходящи вокали?

 

П.П.:

Ама ако на някой друг му се пее, да заповяда!

 

П.П.П.:

Брей как се обнадеждих - като успея да си запиша композицията за два баса и контрабас, веднага ще я пусна тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Уф, цитати, пояснения, кошмар! детето ми се разплака от тия експерименти...

Нова българска музика - нито е нова, нито е българска, нито е музика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, цитати, пояснения, кошмар! детето ми се разплака от тия експерименти...

Нова българска музика - нито е нова, нито е българска, нито е музика...

Щом не ти харесва не си длъжен да слушаш или въобще да си съпричастен по някакъв начин!

Мидата, неразбирайки нищо от плуване, си седи в черупката!

.....с други думи, спокойно можеше да си спестиш коментара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво те наведе на мисълта, че не разбирам нищо, бре? Просто смятам, че няма никаква идея, която да свърже тези флажолети в музикална мисъл.

Тук е форум и мненията бяха поискани от автора на темата!

С други думи - кат' не мож' да гълчиш - ще мълчиш!

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не си слушал ранен Кримсън? Или Ummagumma?И аз така си играех на времето.ееех,млади години-мислиш си,че свириш,вдъхновение....В края на 60-те минаваха тия.Инaче-има някакви зачатъци на настроение и музикална мисъл.И да си купиш струни,мързел небесен!!! :metalist:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво те наведе на мисълта, че не разбирам нищо, бре? Просто смятам, че няма никаква идея, която да свърже тези флажолети в музикална мисъл.

Тук е форум и мненията бяха поискани от автора на темата!

С други думи - кат' не мож' да гълчиш - ще мълчиш!

Естествено трябва да има идея, по установените канони на музиката, нали?!!!!!!!!!!! ;)

Ако всички хора мислеха така, то още щяхме да си висим по клоните, с маймунски вид и да отхвърляме всички новости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между новост и това , което чух. Щом ти харесва - прав ти път! Всеки има право на своя вкус. Просто не прави забележки без да си подготвен! Ако за теб флажолета е новост, то аз съм изсвирил първия си такъв още миналия век.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между новост и това , което чух. Щом ти харесва - прав ти път! Всеки има право на своя вкус. Просто не прави забележки без да си подготвен! Ако за теб флажолета е новост, то аз съм изсвирил първия си такъв още миналия век.

Не става дума за флажолета, а за концепцията(и тя не е новост, но е идейна в друг аспект).

А за флажолета,......какво съвпадение, то и аз съм изсвирил моя първи още миналия век(сега май не аз се изказвам неподготвено).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е то дебат - аз казвам, че за мен липсва ясна музикална идея и във флажолета няма нищо кой знае какво впечатляващо - особено ако се използва самоцелно като в дадения пример. А ти можеш ли да се аргументираш според теб какво е идейното и новото на концепцията?

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми атмосферата която се създава.Звучи ми сякаш гледам филма одисея в космоса 2001.

За мен е вайно не спазването на някаква схема, а идеята, която носи цялостната творба - нали за това е музиката - да провукира въображението ;)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не разбрах - кое е новаторското?

Има едно филмче анимационно - пародия на супермен - в което героят лети, използвайки реактивната сила на лайната си - много е новаторско, сигурно има идея, но...

Толкова за провУкацията на моето въображение.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах като не те кефи, какво въобще пишеш в тая тема???

естествено разбирам че искаш да се изкараш всезнаещ и вездесъщ и да си наложиш мнението, но просто няма да стане!

Намери си друго място да си избиваш комплексите, моля!

Прав ти път на теб!Мен си ме кефи парчето, забавлявах се докато го слушам и след това докатого дозаписвах и така....

а кибиците - млък!

 

 

Ще съм много благодарен на модераторите да изтрият последните постове на жлад и мен, благодаря им предварително и се извинявам, че се наложи да ви отворя работа, просто понякога не издържам на хорската липса на такт и възпитание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента нямам време да отговоря защото отговорът ми ще е дълъг, а все пак е празник и си имам работа (...), но моля модераторите да не изтриват вашите мнения - все пак Влад каза неща, които обобщават отношението на доста хора, неписали тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах като не те кефи, какво въобще пишеш в тая тема???

естествено разбирам че искаш да се изкараш всезнаещ и вездесъщ и да си наложиш мнението, но просто няма да стане!

Намери си друго място да си избиваш комплексите, моля!

Прав ти път на теб!Мен си ме кефи парчето, забавлявах се докато го слушам и след това докатого дозаписвах и така....

а кибиците - млък!

 

Как пък само ти не разбра, че човека е искал мнения - независимо дали са положителни или отрицателни? Аз имам такова и го изказвам свободно! Ако не ти харесва - оправяй се, но не налагай и своето! Как пък всеки път, когато някой каже нещо неудобно и веднага се отваря приказка за комплекси и самоизтъкване?!

И за да съм по-ясен - можеш да си говориш колкото искаш - аз съм ЗА свободата на словото и не ти казвам "МЛЪК":metalist:

 

п.п.

Зададох прост въпрос - явно предпочиташ да влизаш в пререкания, от колкото да отговориш.

Още един въпрос: трябва ли в "авторска музика" всички мнения да са положителни и който има друго да си трае? Според не - НЕ! Благодаря на автора на темата за търпимостта и умерения коментар!

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, признавам си, че умишлено изсвирих парчето в стил "Аз съм муха-лайнарка и си жужа на летището", пък то какво стана - все едно съм ви влязъл в хола.

Истината е, че дори не се доближавам до вдъхновителите си, ако това ви звучи безумно, какво ли ще кажете за тях?

Смятам, че безмензурността е главният смущаващ фактор - ако тук няма мелодия и музика, какво остава за Portrait Of Tracy (Jaco Pastorius - 1976 - Jaco Pastorius) или пък Star Spangled Banner (флажолетите с дистър от Jaco Pastorius - 86 - Heavy and Jazz), не се сравнявам - просто питам!

 

Едно е да знаеш кой ебах, друго е да знаеш кой е Джако, трето е да знаеш какво е Einstürzende Neubauten (много поп ги направих в тази тема, ама какво да правя - това е група, която излиза с пневматични чукове и др. под. по концерти, а тук с една бормашина, която е по маломощна от миксера на майка ми всях смут...), четвърто и пето е да знаеш кой е Dittersdorf... мога да изброявам още, но тези са по-откриваеми пък и не е темата за справочник на страхотии и ужасии.

 

Относно пръднята и звуците от тялото - има един саундтрак от Роджър Уотърс - Music from the Body.

 

Когато пуснах този запис очаквах коментари от типа "а бе виж се бе - жалък си, дори не се доближаваш", а се оказва, че вдъхновителите ми са непознати за повечето от вас и ви звуча неразбираемо. Ако бяхте запознати с тези и други изброени класики, щях да съм ви доста стандартен и музикален (най-вече)!

 

Уф, цитати, пояснения, кошмар! детето ми се разплака от тия експерименти...

Нова българска музика - нито е нова, нито е българска, нито е музика...

Извинявай за детето! Определение за българска музика не знам - че не е нова, не е, ама на много хора им е и е музика.

 

.....с други думи, спокойно можеше да си спестиш коментара!
Трябва да се коментира, нали за това съм пуснал темата.

 

Просто смятам, че няма никаква идея, която да свърже тези флажолети в музикална мисъл.
Вече има човек, който си тананика моята композиция по време на разходките си - идейно му е, значи!

 

да не си слушал ранен Кримсън? Или Ummagumma?И аз така си играех на времето.ееех,млади години-мислиш си,че свириш,вдъхновение....В края на 60-те минаваха тия.Инaче-има някакви зачатъци на настроение и музикална мисъл.И да си купиш струни,мързел небесен!!! :metalist:
Не е само заради това!

А ти да си намерши некоя тромпетистка, цигуларка, тарамбукчистка или квото там се предлага, че да се върнеш към мислите за свирене и вдъхновение, и "ехх"-то!

Ела при небесните!

 

Естествено трябва да има идея, по установените канони на музиката, нали?!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Ако всички хора мислеха така, то още щяхме да си висим по клоните, с маймунски вид и да отхвърляме всички новости!

Задължително за мен е да се отрича понякога това, което знаеш и да отидеш на пътешествие, но не всеки го може, като музикант. Способните слушатели също не са много, защо ли?

 

Е това е то дебат - аз казвам, че за мен липсва ясна музикална идея и във флажолета няма нищо кой знае какво впечатляващо - особено ако се използва самоцелно като в дадения пример. А ти можеш ли да се аргументираш според теб какво е идейното и новото на концепцията?
Харесва ми атмосферата която се създава.Звучи ми сякаш гледам филма одисея в космоса 2001.

За мен е вайно не спазването на някаква схема, а идеята, която носи цялостната творба - нали за това е музиката - да провукира въображението :)

Флажолета, че не е нов, не е, но наистина трябва да знаеш как да слушаш тази музика!

Тая одисея ще трябва да я видя, че то верно, че човек краде най-много от това, което не познава!

 

Пак не разбрах - кое е новаторското?

Има едно филмче анимационно - пародия на супермен - в което героят лети, използвайки реактивната сила на лайната си - много е новаторско, сигурно има идея, но...

Харесва ми, ще си го намеря!

 

Още един въпрос: трябва ли в "авторска музика" всички мнения да са положителни и който има друго да си трае? Според не - НЕ! Благодаря на автора на темата за търпимостта и умерения коментар!
Моля, моля! Давам пример! Пожелавам на форума повече такива, като мен!

 

 

... и така:

Приближава денят на крайните варианти (даже ще има един от мен, като първия но с още един бас, та да е ясна и хармонията, освен мелодията, а защо не и концепцията) - тръпнете!

 

едит:

Звучи нескромно, но аз допускам и наличието на известна завист тук защото доста от съфорумниците са способни да изсвирят това (дори по-добре), но аз го измислих!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.