Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Zoom 707ii


Fanatik_Priest

Recommended Posts

Моля колегите с този ефект да дадат малко акъл как да си направя две бленди:

 

1. класически осемдесетарски траш звук, който хем да не е много висок/пръщящ, хем да мога да си правя пинч-хармониите и дабъл хенд-а (за да няма грешка от по-долу - тука ползвам EADGBE)

 

2. модерен дълбок звук, характерен за малко по-ниски строеве (да речем DADGBE или CGCFAD)

 

Ако можете дайте само съвет за това, какво трябва горе-долу да представляват драйвът, еквалайзерът и компресорът (и ако има още нещо) или най-ще е добре да дадете готови примери.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За съжаление няма универсална формула- не забравяй, че всяка китара звучи по различен начин, зависи и какво ще сложиш след зуума.

 

Но в едно съм се убедил- зуума и флажолетите са две взаимно изключващи се понятия. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми свиря със Squier strat (дето не предполага никъв метъл звук, ама аз съм мазохист) и Зуум-ът влиза в едно кубе Куча-Марка®™ някъде около 30-40 вата. Но мене ме интересуват идеите или още повече съветите (колко да са високи високите, колко да са ниски ниските, компресора колко да баца, т.н.)

 

ПС: Сега разбирам що толкоз зор да накарам да ми изпищи китарата, брех то чудо на чудесата не бяха гейнове и високи, не бяха бръмове и скрибуцания :) нищо де звука да го вади, пък ще прежаля флажоретите ;(

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експериментирай! Аз все още ползвам добрия стар Зуум и вече след около 2 години ръчкане и експерименти се доближавам до желания звук и продължавам да се опитвам към по-добро! Можеш да постигнеш добър звук с експериментиране. Аз не ползвам EQ модула - EQ-то ми идва от корекциите на усилвателя. От зума ползвам само Boost, евентуално лек компресор, дистер и пак по избор малко ривърб, ама съвсем малко. Съветвам те като започваш да си настройваш звука първо да изключиш всички модули и да пуснеш само дист модула. Оттам извърти всички дистери и си харесай този, който най-ти харесва и най-се доближава до това, което искаш НЕОБРАБОТЕН. После вече започни да изпипваш детайлите... Дано съм ти бил от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха това е ново - никога не съм се замислял да махам еквалайзера! А относно експериментирането - почнах да си мисля, че съм някъв ламер - вече година и половина го имам и верно - таман си мисля, че съм направил нещо и оп - посвиря един месец и или много високи, или много ниски и кат пипна и стане мазало и айде отначало. А с бууст-а не ти ли вкарва много шум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boost-а просто усилва нивото на сигнала... заедно с шума. Хубаво е да го нагласиш максимално високо, като при strumming(най-силно дрънкане) да не пращи, т.е. да не се получават изкривявания когато няма други включени ефекти. По този начин получаваш възможно най-много от полезния сигнал и после като овердрайвваш, не се вкарват толкова шумове, защото гейна е по-малък. Но пак казвам- всичко е играчка- единия вариант е да имаш ясна концепция за звука, който преследваш, другия вариант е да ръчкаш случайно една след друга настройките докато си кажеш "брех, че готино звучи" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boost-а вкарва ужасно много шум наистина, но за съжаление ако не сложиш Boost на Зуума, съвсем не можеш да докараш звук... Поне това са моите впечатления...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

boost на 1,drive-mt 7th,cabi-br cmb. незнам без тази кабинет симулация не ме кефи звука.даже бих казал че все повече и повече вече намразвам зуума707-2.както казва колегата трябва да експериментираш първо от дистъра и после всичко останало,аз свиря с overdrive на макс че позволява да се чува звука на повече струни едновременно в сравнение с дистъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@7thString Не си прочел правилно, потвърдих че вкарва шум.

 

 

Иначе ако свириш през кубе, кабинет симулацията е много безмислена, защото много смачква сигнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая симулация си е за свирене директно в пулт.....и все пак скоро свирих(от 2-3 години ползвам зуум 606II) на един концерт където вкарах зуума в едно кубенце, май рандал и си се чуваше доста добре....за клуб....варна зона51....

та ако искате мога утре да споделя с вас някои от настройките ми на зуум 606 ако вършат работа....че вече много ми спи...аиде лека, мека :

бтв....според мен няма никакъв смисал от бууст, но все пак това си е мое мнение и става дума 606II

 

 

Едит: Махам цитата ти, защото нарушава точка 8 от Задължителните правила на форума ни! IgniteAll

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно се учудвам, че казваш, че вкарва шум ;) Бууста сам по себе си не вкарва никакъв шум. Единствената опасност е от изкривяване, което специално на дадения етап си е обезобразяване ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сравни със и без Boost, нивото на хъма и сам ще се убедиш.

 

 

Едит: Махам цитата ти, защото нарушава точка 8 от Задължителните правила на форума ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@liquid_death - ако можеш да вкараш някоя идейка, ще съм ти задължен, ама първо се наспи :)

 

@7thString - баце не знам как е на живо с камиончета, ама на зуум-а вкарва яко шум http://forum.muzikant.org/style_emoticons/default/metal.gif

http://forum.muzikant.org/style_emoticons/default/metal.gif

 

@dark - пробвах с бууст, ама нящо не ми хареса- много шум - иначе да- помага за флажоретите (пинч-а), ама като превключа от клийн блендата (дето вади страшен звук - ако не я разваля скоро) и не ми се връзва - явно твоят стил просто е друг, но все пак мерси за съвета

 

@всички - мерси за мненията дотук, надявам се, че ще можете още малко да ми помогнете - Searchng for the perfect sound...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.