Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Rig Demo


Black Bird

Recommended Posts

Демото е страхотно.. но имам няколко въпроса .. защо по дяволите ми закъсняват ефектите с 2-3 секунди и как да го опрая тва :curse: Казаха ми че съм трябвало да имам няква гъзарска саунд карта.. и някви такива

Малко късно се намесвам... Има един термин - "латенция". Това е с колко време закъснява изсвирения сигнал от този, който излиза през колоните. За да се избегне проблема трябва да си вземеш хубава саунд карта, напр. Аудиджи на Креатив. Особено 2-ката е достатъчно добра. Аз у дома съм с Аудиджи 2 (сега струва към 120 лв.) и Гитар Рига бачка яко. Хубаво е и да имаш як процесор (аз съм с пентиум 4 на 1,7 гхц и засега стига).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе :metalist: С карта на дъното може да се постигне съвсем незабележима латенция.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1613&st=0

 

за втори път го давам в тази тема...

 

:read: :read: :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демото е страхотно.. но имам няколко въпроса .. защо по дяволите ми закъсняват ефектите с 2-3 секунди и как да го опрая тва  :lol: Казаха ми че съм трябвало да имам няква гъзарска саунд карта.. и някви такива

Малко късно се намесвам... Има един термин - "латенция". Това е с колко време закъснява изсвирения сигнал от този, който излиза през колоните. За да се избегне проблема трябва да си вземеш хубава саунд карта, напр. Аудиджи на Креатив. Особено 2-ката е достатъчно добра. Аз у дома съм с Аудиджи 2 (сега струва към 120 лв.) и Гитар Рига бачка яко. Хубаво е и да имаш як процесор (аз съм с пентиум 4 на 1,7 гхц и засега стига).

ми при мен и със Селерон на 950MHz се справя отлично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе просто давам пример. Пък и не съм толкоз навътре. Година и нещо откак се занимавам с Вселената PC&MUSIC :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имам само 1 проблем. Понеже ползвам Cubase SX2 се опитвам да записвам китара ползвайки Guitar Rig-а, но не се получава. Cubase ми дава грешка - фатал незнам какво си. Иначе варианта с изсвирена вече китара, да се ползва като plug-in, няма проблем. Интересното е, че и при още един познат става така (същата грешка), иначе досега да съм преинсталирал ОС-а. Принудих се да пускам траковете с WinAmp и да записвам с tape recorder-a на Rig-a.

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.