Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall или Marshall


ljbomir

Recommended Posts

Всъщност, като за предварителна ориентация има един много прост подход - отворяш сайтовете на Рандал и Маршал, виждаш списъка им с Artists и става пределно ясно кое за какъв тип музика върши най-добра работа.

 

Това не е особено показателно, понеже тия дето ги пише по сайта не свирят с това, което има по нашите магазини (а го няма щото няма кой да го купи, не за друго). Щото примерно много хора свирят с Peavey 6505, ама това не значи че като отида в магазина и си купя едно мъничко Peavey ще съм направил правилния избор :punk_guitar: Или пък да си вземеш Randall RX20 щото Dime е свирил с Randall. Аналогичен модел на някоя друга марка може да предлага много повече/по-близък до търсения от теб звук.

Когато гледаш кой с какво свири, по-важен е модела, а не просто марката.

 

2ст.

 

Като изключим евтините домашни кубенца, според мен, ако и да не докарват Artist-grade звук, дори и по-непретeнциозните неща най-малкото си носят духа на марката като общо звучене.

 

Аз малко вече прекалих със скромния си личен пример, ама е факт, че в ценовия диапазон, който можех да си позволя, именно Randall ми докара най-добрия а-ла-Пантеркси звук (да не кажа, че беше единствената марка, дето докара какъвто и да е звук, който да ми хареса). А говорим за RG100, което, естествено, е мнооого далеч от върха на сладоледа. Ама на мен ми е предостатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Никой не сподели нищо за клийн саунд.Единият бил по-як за бруталии,другия-не...Така и не прочетох някой да каже,че е ползвал и нещо друго освен драйв канала.Може и да съм пропуснал нечие мнение-сори!Маршала е Маршал-и драйв и клийн канала са супер.За Рандал не мога да кажа-не съм тествал(за Бетовен не знам-то си е негова работа)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами, както казах, нямам сериозен опит с Маршал, но чистият канал на Рандала ми е ОК. Дава хубав плътен звук, а с честотните корекции, chorus и reverb може да се направят и много приятни "ярки" и "обемни" бленди. Предполагам, че Маршалът тук печели по точки, защото все пак (доколкото имам представа) дава доста по-"светъл" и "звънлив" звук (ебахти епитетите вкарах и аз ...:) ).

 

Май наистна в момента Маршал е една много серионза дупка на пазара в София. Не върви най-популярната добра марка да присъства само инцидентно и тук-таме с някакви евтинджос модели и е голям поблем, че не могат да се сравняват на живо side by side (или поне store by store) с Рандали, Фендъри, Лейнита и т.н. Ако г-н Икономов чете, да си води бележки, щото се басирам, че е загубил доста потенциални клиенти поради липсата на магазинно представителство у столицата. Не че нещо на регионална почва (и аз не съм роден софиянец и не страдам от някаква столича мегаломания), ама няма как да очакваш редовия клиент да се мъкне до Благоевград или да поръчва на сяпо оборудване за 1000 и кусур лв. ... просто мнение на редови клиент :).

 

Айде, аман от мен, спирам да пиша по тази тема ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.