Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое е по-добро ?


flipsy

Recommended Posts

кажете си мнението и ако може ми предложете някой други камион4ета разни или някой процесорче с 2-3 по-важни ефекта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сансампа и неговите копия имат спийкър симулации

поне тези които съм гледал- три различни драйв и амп симулации

аз си мисля че е по оферта..

има хора които ползват сансампа за дистър и амп сим

а всички останали ефекти- с евтин процесор..(на тях пък най много им плюят драйва

за това пък другите ефекти на повечето стават... е и Уах- то от процесори не го тачат много)

Сансамп + вамп, зуум или нещо друго бюджетно

тва за дилей, хорус и квото там друго искаш да ползваш

 

ма само със сансампа и един ревърб си е ОК мисля

 

 

аналог феновете да се включат за препоръки за други камионетки...

въпреки че е ако ползваш търсачката ще им е напразен труда :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва да свириш метъл, фащай метълзона и не му мисли. Иначе сансампа е готин, но според мен за метъл не е особено подходящ, демек за почти всичко друго става. Симулациите ми харесват и биха ти свършили добра работа. Избора ти зависи изцяло от това, каква музика искаш да бичиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мба, баш си кърти за метъл :metalist: Верно съм с активни адаптери, ма свиря с 50% гейн :metalist:

 

И двата ефекта са яки. СансАмпа е по-гъвкав откъм тип звук, докато метъл зона - откъм еквалайзер (аз затова ползвам отделен еквалайзер със Санса). Метъл зона е славен, че и от най-смотаната Кремона прави яко метъл :metalist: СансАмпа пък освен брутъл може да звучи добре и при по-малко гейн. Амп симулацията също трябва да се отбележи ако имаш намерение да записваш директно. Моят избор се спря на Сансито, щото при Метъл зона в звука има един оттенък, дето му викам "мушички" :greenangel: , който не ме кефи особено и който май не може да се елиминира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сансамп-а и мен ме кефи повече и мисля, че си е много подходящ за метал

за сола също има много приятен тон за разлика от метъл зоуна

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може :) Но иначе е вярно, че Metal Zone-а задължително трябва да минава през добро кубе, за да си покаже потенциала, вече flipsy да решава за какво му трябва точно и как ще го използва. А иначе Metal Zone-a става за всякаква музика според мен, трябва малко повече да се поврътка, препоръчително в комбинация с други ефекти. Иначе е доста "сух" и "суров", таман като за метал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих избрал санс ампа - има повече възможности, лично по мое мнение маже по малко и предоставя повече дефиниция, метал зоната маже яко при гейн над 75%, а и звука вече е остарял, тенденциите се промениха доста от времето когато метал зоната е измисляна

 

това което алекси каза за солата е вярно - сола с метал зона звучат като японски метъл от 80-те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно ЗА СансАмп-а.Предоставя доста по-голямо разнообразие откъм звук и както вече казаха има амп симулации!!!

Даже може да се обърнеш към Nikifena - той прави Сансамп-чета и хората доста ги хвалят. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво ще кажете за съчетание между метал зона и санс амп-а :greenball: Може и двете нали? Да питам можете ли да ми дадете някой хубава схена на санс амп , защото мисля да си направя.Някой по-хубав да е ако може :) И ако се сещата някой камиончета или разботи които да свържа с санс амп-а и метал зоне казвайте ги , че ако може и схемичка дайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нито един не съм правил :greenball: Далавеката е , че един комшия който е завършил вишо за такива работи и такава му е работата сега ще ми ги направи :) За това искам да се възползвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшията ти има висше за правене на ефекти за китара? Къде го е учил това нещо.... или по скоро е учил как да поправя телевизори или нещо подобно.

Това не е лего, дори да имаш платка и всичките части, запоиш всичко - няма никаква гаранция че крайния резултат ще работи добре, и дори че ще работи.

 

На времето съм си играл да правя ефекти, като за целта са ми помагали много хора, които са учили нискочестотна електроника, но резултатите определено не бяха на ниво. За да правиш добри ефекти се изисква много занимание и познание, експериментиране и т.н. Ако си мислиш че всеки който е учил електроника може да седне и да ти направи ефект от раз - в голяма заблуда си :greenball:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е завършил точно за ефекти на китара естествено , но в област габрово е най -добър.Занимава се с електроника и е правил до ся към 15-20 ефекта за китара и каза , че са били добре.Просто ми каза да му намеря схема за да направи нещо хубаво.Нз дали ще стане но не е излишно да се пробва :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако схемата му е вярна,не виждам защо да не тръгне.И аз си мислех преди време да си сглобя Санс Амп,но да го полазвам като преамп на усиулвател.В последствие обаче си сглобих лампа и оставих начинанието на страна.

 

Иначе ето ти линкове към проекти.Имат си схема,опис на елемнтите както и схема на печатната платка.

Цъкни мъ :greenball:

 

 

Е тука и едно предложение от братушките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.