Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е вашият стил на свирене ?


Recommended Posts

че е тъпо да подражаваш-о.к.,но въпросът е друг.то няма начин малко или много да не се кефиш на някой и дори неволно да свириш като филинг ако щеш като него.или ти не слушаш музика освен твойта си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не става въпрос за това да не слушаш друга музика или да не се кефиш на друг! Разбира се, че всеки харесва един или друг музикант и е взел нещо от него. Става въпрос за това, че удоволствието от това да направиш нещо сам е много по-голямо от това да изкопираш нещо едно към едно! Просто по този начин научаваш нещата наизуст и за мен това е тъпо! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз мисля че е добре да се вадят и заучават разни фрази наизуст защотото това разширява инвентара ти,което много ти помага при солиране например, където тези зау4ени фрази можеш измениш според темата на солото ти и по важното-помага ти при изградиш собствен стил :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

лично аз не копирам никой... е харесват ми някои барабанисти но не сам се занимавал точно нота по нота да вадя.... има някои брейкове, които ми харесват и понякога ги слагам докато свиря.

мисля че , когато извириш нещо от себе си се получава най-истинско и яко...

и така успех на всички........ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да определя стила си... Нищо особено (не е скромничене). Слушам много и разностилна музика, но когато забивам с бандата спазвам няколко основни правила. 1. Барабаните са акомпаниращ инструмент, а не солиращ (когато останеш сам - насери се). 2. Стремя се да подчертавам пулсацията на композицията. 3. Внимавам какво правя, как го правя и къде го слагам.

Не вадя цели парчета, само някоя хватка, която ми харесва и това е по-скоро от любопитство.

Не смятам, че съм измислил нещо ново, защото всичко е измислено преди мене от други хора, за които мога само да кажа ;););)

Пригаждам свиренето си към темата. Не робувам на правила и това, че свиря рок не ми пречи да отварям често фус и да изпозвам перваз (това не е моя идея, чичко Пейс го прави още в зората на стила).

Златното правило, към което се придържам е симпъл енд бютифъл.

Ако чуя барабанист, който бури брейкове като луд под китарно соло или под основно пеене (куплет), просто спирам да му обръщам внимание и го зачислявам в графата "тъпо копеле". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз едно време копирах Дейв Уекъл,ама вече съм по-добър от него и мене ме копират :virtuoz:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. 3. Внимавам какво правя, как го правя и къде го слагам.

ейй с мръсно подсъзнание съм значи :lol: само за глупости мисля :lol:

Гале, за един музикант подсъзнанието е задължително! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да определя стила си... Нищо особено (не е скромничене). Слушам много и разностилна музика, но когато забивам с бандата спазвам няколко основни правила. 1. Барабаните са акомпаниращ инструмент, а не солиращ (когато останеш сам - насери се). 2. Стремя се да подчертавам пулсацията на композицията. 3. Внимавам какво правя, как го правя и къде го слагам.

Не вадя цели парчета, само някоя хватка, която ми харесва и това е по-скоро от любопитство.

Не смятам, че съм измислил нещо ново, защото всичко е измислено преди мене от други хора, за които мога само да кажа :bravo::bravo::bravo:

Пригаждам свиренето си към темата. Не робувам на правила и това, че свиря рок не ми пречи да отварям често фус и да изпозвам перваз (това не е моя идея, чичко Пейс го прави още в зората на стила).

Златното правило, към което се придържам е симпъл енд бютифъл.

Ако чуя барабанист, който бури брейкове като луд под китарно соло или под основно пеене (куплет), просто спирам да му обръщам внимание и го зачислявам в графата "тъпо копеле". :D

Еййй ма това съм аз бе бате :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

основна ми практика,цел,занимание,удоволствие или квото е там....е да вадя колкото се може повече парчета/цели парчета/, да ги уча и след това да ги записвам.Ако не сте пробвали опитайте много е яко.А освен това така наистина осъзнавам къде греша и колко зле всъщност свиря :bravo: Много забавно :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хей "тъпо копеле" това което правиш е адски полезно защото с вадене мисля че се развиват следните неща:

1.техника(зависи от барабаниста от който вадиш)

2.стил ,защото според мен стилът който аз съм развил се е получил от съчетанието от различни фрагменти които са ми харесвали в различни барабанисти (дори ,слушайки rolling stones може да си харесаш нещо)

3.и най-важното е че си развиваш мозъка и след време когато работиш с различни музиканти ще ти е по-лесно да запомниш различните парчета

това е моето скроммно мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хеи дано писанието ми не е прозвучало като многознайничество и споко пич всеки осазнава в един хубав ден колко зле свири всъщност и колко по-добри барабанисти има дори и в нашата мила българия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за себе си съм установил,че ваденето на най-непонятните ми парчета и свиренето на партии на ная-несимпатичните ми(в музикално отношение)барабанисти ми е било най-полезно.изобщо всеки е добър в нещо,но най-много напредваш като учиш трудни за тебе неща.а за барабанистите в БГ-от раз се сещам за поне 3-4 души на световно ниво,тъй че хора-и у нас има кво да се научи и кого да гледаш!

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

у нас има барабанисти,но общо взето няма къде да ги слушаш,защото нямаме такива събития като дръмфестове и така нататък

но например аз си харесах един фрагмент от един 12-годишен пич май беше от търговище,който още използвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.