Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е вашият стил на свирене ?


Recommended Posts

хеи дано писанието ми не е прозвучало като многознайничество и споко пич всеки осазнава в един хубав ден колко зле свири всъщност и колко по-добри барабанисти има дори и в нашата мила българия

Споко не съм се обидил :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не мога да определя стила си... Нищо особено (не е скромничене). Слушам много и разностилна музика, но когато забивам с бандата спазвам няколко основни правила. 1. Барабаните са акомпаниращ инструмент, а не солиращ (когато останеш сам - насери се). 2. Стремя се да подчертавам пулсацията на композицията. 3. Внимавам какво правя, как го правя и къде го слагам.

Не вадя цели парчета, само някоя хватка, която ми харесва и това е по-скоро от любопитство.

Не смятам, че съм измислил нещо ново, защото всичко е измислено преди мене от други хора, за които мога само да кажа :ph34r:  :D  ;)

Пригаждам свиренето си към темата. Не робувам на правила и това, че свиря рок не ми пречи да отварям често фус и да изпозвам перваз (това не е моя идея, чичко Пейс го прави още в зората на стила).

Златното правило, към което се придържам е симпъл енд бютифъл.

Ако чуя барабанист, който бури брейкове като луд под китарно соло или под основно пеене (куплет), просто спирам да му обръщам внимание и го зачислявам в графата "тъпо копеле". :P

Еййй ма това съм аз бе бате :D

Не съм имал предвид ника ти, братко. Ако има нещо - извинявай. :lol::D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Барабаните са акомпаниращ инструмент, а не солиращ

 

:think:

 

в класическия рок или блус това е вярно

 

но в съвременната музика....позволи ми да не се съглася с теб, дори с риск да се изложа от некомпетентност

 

за справка изслушай нещо на Tool, най-добре парчетата от албума Lateralus

 

за мен, лично, акомпаниращ инструмент може да бъде дайрето

....но целия сет барабани (особено когато зад него седи някой наистина кадърен и креативен барабанист)........ - не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове моят стил е много интересен защото аз свиря:

класикал рок

блуз

малко джаз(ама съм далече)

фънк

самба(е не като хорацио хернандес)

реге

леко стил ред хот

хард рок

хеви метал

прогресив

пънк

хардкор(в последният налудничав проект се учудих колко добре се справям с единичен педал)

 

и всичкото това си го свиря по свой си начин и никой не може да го определи точно затова на някои луди тъпаци и идиоти им харесва стилът ми на свирене .но дори при най-душевно болните може да не се намери човек,който да му се харесам :godbless::godbless::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занчи е бил някой от моите псевдо-ученици(щото в Тг. всички малчугани идваха на репетициите ми и ме караха да им показвам какво ли не.....колко народ запалих по барабаните....хубави времена бяха..........) :godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сещаш ли се имам едни пънкари от търговище wanted те бяха некви яки пичове нищо че не са супер музиканти ама това сепак е пънк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.