Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е вашият стил на свирене ?


Recommended Posts

стараете ли се в свиренето да копирате повече или по-малко някой барабанист и има ли стил в който целенасочено дълбаете ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не и не. Не мога да кажа, че копирам определени хора, защото ми харесват и съответно обръщам внимание на съвсем отделни елементи от свиренето на съвсем различни хора. Както и не мога да кажа, че дълбая само в един стил, щото се опитвам да се разширявам на повече видове, тъй като слушам и съоветно харесвам много различни видове музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе,ама не мислиш ли че за да направиш истински groove трябва да не си много разпокъсан,защото като омесиш стиловете и става голяма боза и в крайна сметка оставаш някакво 2ро ниво барабанист,защото можеш от всичко,но помалко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понякога неволно копшираш!просто си слушал цял ден някой и следобед сядаш да свириш и си до такава степен зарибен,че неусетно копираш някой брейк:oима ли такива моменти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да понякога като слушам много време нещо после отида да свиря,имам чувството че цял живот само едо и също съм правил.

Но понякога е хубаво,защото така несъзнателно свириш неща които иначе едва ли би направил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми точно стил не знам-по-скоро мой си джангър стил,но много елементи дето съм ги чувал от други барабанисти ги открадвам (не)съзнателно ...Един приятел барабанист казваше-требва много и умело да се крадне:godbless:)

Лично аз смятам ,че трябва не само да владееш тактове,тремоло,форшлаци и така нататък,но и да имаш голямо майсторство в тяхното съчетаване...често пъти едно изпълнение ме впечатлява с умелото съчетаване на прости елементи който и аз лесно мога да изсвиря,но едва ли и и да ги съчетая по точния начин....та така-много свирене си требва:godbless:

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

много ясно:)и аз съм на тва мнение и мога да твърдя,че имам изграден стил вече(в свиренето на клавишни обаче),но за сметка на това съм изслушал толкова много музика (и то разностилова),че ум да ти скрия....

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Frost (1349, Satyricon)

Trum (EMPEROR, Enslaved)

Inferno (Behemoth)

 

слушам много и различни стилове музика, но за свирене се ориентирам точно към определени такива :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвам да копирам, защото винаги като изсвиря нещо, което на мен ми е дошло на акъла, ми става едно такова благо на душата! А пък и е малко досадно и тъпо да подражаваш на някой! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.