Jump to content
Българският форум за музиканти

Озвучаване на микрофон


olygofren

Recommended Posts

С групата ми свирим в собствена репетиционна, обзаведена на принципа за пръднята и боята и (нормално) имаме проблем. Нямаме централно, нито някакви пултове, миксери и тем подобни, а и нямаме възможност да се сдобием скоро. Пускаме микрофоните в китарните кубета (които са само чист канал и имат по два входа) и резултата е ужасно тих и гаден звук на вокалите. И така, за да надвикаме барабаните, се налага да се дерем като идиоти, което не е особено полезно, да не кажа хич. Освен това, дори и така не се чуваме, само дето не можем да говорим след репетиция, а и не можем да репетираме пълноценно парчетата като не чуваме вокалите.

 

Та: обяснете ми каква техника е необходима, за да се озвучат прилично един или два микрофона и то така, че да надвикват 2х60W китарни кубета, 2х100W бас и клавир и акустични барабани (и да ги надвикват без да е нужно да се лапа шпулата и да се вика като селски глашатай?!). Нещо микрофонни предусилватели ли, какво? Примерно има ли такова понятие като микрофонно кубе? Може ли да се използва някакъв най-елементарен усилвател, защото имаме една 100-ватова колона, която си седи без работа?

 

Тенкю.

 

П.П: Всъщност, тия стойности за мощностите може и да са малко приблизителни, защото всичко е марка Сбирщайн Строшенверке. :unsure:

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимате си едно пултче с микрофонни канали, и го ръгате в усилвателя, а ако искате и приличен звук - стъпало (усилвател), и колона, по възможност широколентова. В краен случай може пултчето да се включи в aux-in на всяка домашна свирка (сигурен съм , че ще си намерите нещо мощно по къщите...). После може да потърсите ефект...

Колкото до микрофонно кубе - има ама по-добре с пулт, защото всеки иска да попява... ще имате повече канали ...:lol:

Е, това е .....НАЗДРАВЕ ЗА ЕНТУСИАЗМА....

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг по-евтин(но не толкова качествен разбира се) вариант който ми идва на ъкъла е да си вземете някои друг микрофонен преамп. Преди се продаваха такива любителски за по няколко лева. Представляваха платка с елементите на нея, захранване и кутия ти тряя си мислиш. Тези бяха на фирма "Добрикит". Ясно че резултата няма да е като на хубав пре-амп, но говорим за цени от порядъка на 4-5лв макс. Брат ми си беше взимвал някви такива усилвателчета на същата фирма мисля и си звучаха сравнително прилично <_<

Това е в случай че проблема ви е слабия сигнал на микрофоните...

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическото което напшравихме в нашта репетиционна беше....взехме първо едни колони(нямам предвид Hi-Fi или каквито и да е домашни колони на уредба и т.е.птросто не стават за такава работа)взехме ги нови от пловдив..после взехме и едно ново малко пултче берингер за няма и 200 лв. и едноп старо стъпало, кмоето не е много добро но върши работа..цялата работа илиза на околотази кофигурация можеш да си я спретне за около 800 лв...ако искаш малко по добро стъпало и отгоре..амаа така е положението...това е наи-евтиния и в същото време добър вариант....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A каква е тази колона която имаш...сравнено с ободудването на другите тази колона ще ти е крайно недостатъчна...в наща репетиционна китарата свири на 2х12" 100В..баса на 60 в. и аку тични барабани...коплоните ни са 2х400...и пак от време на време вокалите не испъкват толкова, но това не е проблем в колоните, а просто стъпалото ни е по слабичко и не може да ги захрани добре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има един много хубав вариянт които едно време го бяхме направили с една банда, зада избегнем цялта дандания на акустика на помещение и тем подобни неща

купувате си някакъв малък миксер ние бяхме с берингер 6 канален китара ,в един 2ри, клавир, един оувърхед над барабаните ,бас, и останалото за вокали, през мониторните изходи си бяхме изкарали слушалки, и беше много добре, хем не вдигахме много джангър хем и звука бе прили4ен а и прили4ни записи на репетициите си правехме

всичко горе долу ще ти излезе не пове4е от 250- 300 лв, не е 1во ка4ество но е приемливо , вместо да блъскаш пултове , та пауър усилватели и всичко което ти е нужно за един лайв саунд

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има един много хубав вариянт които едно време го бяхме направили с една банда, зада избегнем цялта дандания на акустика на помещение и тем подобни неща

купувате си някакъв малък миксер ние бяхме с берингер 6 канален китара ,в един 2ри, клавир, един оувърхед над барабаните ,бас, и останалото за вокали, през мониторните изходи си бяхме изкарали слушалки, и беше много добре, хем не вдигахме много джангър хем и звука бе прили4ен а и прили4ни записи на репетициите си правехме

всичко горе долу ще ти излезе не пове4е от 250- 300 лв, не е 1во ка4ество но е приемливо , вместо да блъскаш пултове , та пауър усилватели и всичко което ти е нужно за един лайв саунд

 

ДА амаза този начин ще ти трябват и смесител за слушалки...и само един овърхед на барабанит и звучи слабичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определено не търся да избягам от акустиката. Харесва ми как звука те смазва. ;) Идеята е как бързо, смело и сръчно да надуя яко микрофона. И евтино. Не е нужно да ни предава гласовете супер-перфектно-точно, щото така и така се дерем, въпроса е поне да се чуваме.

 

А колоната мисля, че е от ЛАТ и е 100W. Ама не е много сигурно, щото ни е подарък, а на харизан кон зъбите не се гледат. ;)

 

И благодаря ви за съветите, продължавайте в същия дух и все нещо ще ми е от полза.

 

П.П: Интересното е, че опитвахме да пускаме през една най-обикновена домашна Hi-fi уредба микрофона и се чуваше по-добре, отколкото през кубетата. А колоните й не бяха повече от 60 вата.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.