Jump to content
Българският форум за музиканти

малко помощ


avaavaava

Recommended Posts

Малко помощ на неукия и доста бос(във вокално отношение) китарист -демек аз ,който рядко припява.

 

Ами тези двата линка дето пускам ако може да ми кажете какви ефекти използва пича -хорус ли е дилей ли е ревърб?Какво е аз не мога да разбера. Едва ли са тези дето аз предполагам но вие ще кажете какви са...

 

Ето и линковете:

 

http://www.vbox7.com/play:af435f2f

 

 

http://www.vbox7.com/play:d3db96c3

 

ако се случи да не работят линковете копираите това :

 

http://www.vbox7.com/play:af435f2f

 

и това:

http://www.vbox7.com/play:d3db96c3

 

ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, просто гласът му си е такъв, надали е ползвано нещо друго освен компресор (което е задължително), в първата песен на места има двуглас, който предполагам е пян а не е ефект... това е всичко

 

Нещо което е хубаво да се проумее - ефектите не могат да направят гласът по-добър, няма ефект тип "фил анселмо" или тип "ковърдейл" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK!

Даите малко съвети какви марки да си купя или линкове от обявите?

Компресор са китара става ли за пеене?

Сори за смешния въпрос ако е такъв..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласът се оправя с пеене

ако ти се пее тръгни на уроци

 

тия компресори за които говорих се ползват при звукозапис не за пеене на живо, е и за на живо се ползват, но не мисля че тва кото ти липсва на тебе е компресор

 

номера е да се научиш без компресор да го правиш добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласът се оправя с пеене

ако ти се пее тръгни на уроци

 

тия компресори за които говорих се ползват при звукозапис не за пеене на живо, е и за на живо се ползват, но не мисля че тва кото ти липсва на тебе е компресор

 

номера е да се научиш без компресор да го правиш добре

 

 

И все пак някакви марки да ми препоръчаш(така ще ми спестиш много време на търсене и изследване по темата с хардуера)

Иначе за пеенето е друга тема дето не е за тука....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май изобщо не схвана какво ти казах :unsure: Компресора не е толков важен, гласът не звучи така заради него. Компресора е динамичен процесор, който намаля динамичния обхват на сигнала т.е. намаля сигнала над определен праг за да звучи по-равно.

 

Компесори под път и над път, правилото "получаваш колкото даваш" е в пълна сила. Цените на добрите компресори които се ползат при студийните записи на известните групи се изразяват в четирицифрени числа, което важи и за микрофоните, и за преамповете им.

 

Не си купувай компресор, на тоя етап ще е загуба на пари :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...чист му е гласа,на места е слагал бекове,които внасят допълнителна убедителност и лека тежест,възможно е да има и наслагвани гласове,което вече почти не се практикува.

 

Дори и да е ползвал ефект е било просто за да се впише в общия саунд,студиини изисквания,леко ''хал'' едно друго,все неща които са стандартни,а не решаващи за крайния продукт,като пеене,което е написал и LOE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Такаааа а от пр***я става ли боя?(това го казвам като китарист не мога да звуча като гол охлюв вечно)

Поне хал трябва да има...

Чудя се на тези вокални ефекти дето са наблъскани в рак (по 100 -тина лева-second hand)има ли смисъл да си купувам?

Alesis ,Behringer?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.