Jump to content
Българският форум за музиканти

Виолистите на изчезване ли са?


Recommended Posts

Здравейте! Струва ми се, че виолистите стават все по-малко. Не само в музикалните училища, в Консерваторията, в Академията в Пловдив ами и в симфоничните оркестри се задава голяма криза за виолисти. Дори ми се струва, че вече е настъпила. Явно всичко се върти около парите..или има и други причини? Как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали има виолисти във форума, но поне сме колеги по струнно лъковите инструменти, аз съм по басовата линия и затова трябва да се подържаме

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам виолата активно.

В петък /26.01.2007/, както и в събота /27-ми/ в зала 2 на НДК с една от формациите, с които свиря, ще подгряваме ирландската група The Old Man And His Dog /kakwoto i da zna`i towa:)/.

Ако на някой му се слуша айриш - да заповяда!

 

Влад

 

п.п.

Колкото до колегите в средните и висши музикални училища - не само виолистите, ами като цяло музикантите стават по-малко...

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , наистина музикантите намаляват като цяло, но виолистите направо изчезват! Аз свиря на виола и си търся 2 добри виоли за редовни ангажименти в Пловдив. Струва си, ако някой има интерес да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш два инструмента или двама виолисти ?? :rolleyes:))))

Шегата на страна. Обади ми се мисля че мога да ти помогна за инструментите или поне за един на първо време.Може да се свържеш с мен по следните начини :

032 627268 , 0898343582 , demirdjianviolins@yahoo.com

Сашо Спиров ли ти е професора или Неделчо Тодоров?

Степан Демирджиян

Редактирано от bluesman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Търсиш два инструмента или двама виолисти ?? ;)))))

Шегата на страна. Обади ми се мисля че мога да ти помогна за инструментите или поне за един на първо време.Може да се свържеш с мен по следните начини :

032 627268 , 0898343582 , demirdjianviolins@yahoo.com

Сашо Спиров ли ти е професора или Неделчо Тодоров?

Степан Демирджиян

Явно виолистите съвсем са изчезнали! :)

ОК, записах си телефоните, като ми потрябват ще се обадя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Здравейте! Струва ми се, че виолистите стават все по-малко. Не само в музикалните училища, в Консерваторията, в Академията в Пловдив ами и в симфоничните оркестри се задава голяма криза за виолисти. Дори ми се струва, че вече е настъпила. Явно всичко се върти около парите..или има и други причини? Как мислите?

Здравей,Румяна!Аз съм завършил АМТИИ със специалност Инструментално изкуство-гъдулка,но от 1-ви курс,до завършването свирих на народна виола в академичния оркестър на проф.Милчо Василев.Е,не съм класик,и не съм учил професионално виола,но помислих си че може да те заинтересува.Ако е така-пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.