Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за 7стр. китара


мишунгт

Recommended Posts

Пийпъл търся някъв по-широк избор от струни за 7стр. китара.

В момента съм с DR The handmade string и те са с следната дебелина

 

11,14,18,28,38,50,60

 

Трябва ми нещо подобно, тоест дебеличка седмата - някъде около 60, или поне съотношението между останалите да е такова, че 7ма струна да не ми е по-хлабава.

Ако някой свири с 7стр, може да ме разбере и откликне....

Е чакам го :metalist:

Пийс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си купувам струни от xxxx. 10-60 съм виждал там, а мойте са 10-56(или 58 не съм сигурен). Към 15 лв вървят :metalist:

 

успех

сериозно????

Магазина на Ризинг форце е този зад статуята на Св. София, нали?

Бях там вчера и търсих комплект с 60 7ма, но не намерих, щях да побеснея. Събраха се трима човека там от магазина да се чудат как да ми помогнат. Ще отидя пак и тоя път ще гледам да направя няква комбинация от комплекти.

Чиърз

 

ПС: Преди колко време си ги виждал/а тези 10-60? Това е комплекта, който търся....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би година ... бяха GHS или D`adario :rolleyes: не съм гледал скоро там, защото си бях поръчал от щатите 5-6 комплекта 10-56 и не ми се е налагало да купувам от тук, а и на 10-60 по-леките неща ми звучат гадно ...

 

все пак имам една идея ... взимаш си 6 струнен комплект на Зак Уайлд (10-60), взимаш 6-тата и я ползваш като 7-ма към някой 6-струнен комплект 10-52 на същата марка. Варианти има :) въпроса е, че така ти излиза малко по-скъпо ... кажи го двойно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип ползвам 9-46 и отделно 0.60 на Earnie Ball. Тук, обаче, трудно се намират- търсих в продължение на около две седмици- обиколих всички муз. магазини в Сф- нямаше. Отидох в РФ и си взех 9-46 на Dean Markley (мн. зле) и Zakk Wylde koмплектА ,заради 0.60-тката. Резултатът беше плачевен. Поръчай си от чужбина аз така смятам да направя. Явно тука, даже струни не може да си намери човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип ползвам 9-46 и отделно 0.60 на Earnie Ball. Тук, обаче, трудно се намират- търсих в продължение на около две седмици- обиколих всички муз. магазини в Сф- нямаше. Отидох в РФ и си взех 9-46 на Dean Markley (мн. зле) и Zakk Wylde koмплектА ,заради 0.60-тката. Резултатът беше плачевен. Поръчай си от чужбина аз така смятам да направя. Явно тука, даже струни не може да си намери човек.

 

Благодаря за съчувствието хора. Действително, политиката на музикалните магазини в София и като цяло в тази бананова държава е насочена към задоволяване на масата, а не към специфичните изисквания на някои музиканти. Тва е много кофти, щото тия струни DR 11-60 си ги купих в Белгия за неквите си 8 или 9 евро. Не са скъпи а качеството им е добро.

Готов съм да дам и повече стига да си струва, ама къде ти......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.