Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за струни


Atrium

Recommended Posts

Здравейте. :-(

Наскоро се сдобих с една руска китара, на около 27 години, милата. ;)

Седемструнна е, както се досещате.

Руският строй не ми е проблем (а и не е задължителен :greenball: , макар че 100% ще е интересно да се посвири така), проблема ми е седмата струна.

Вече не се произвеждат такива комплекти, няма кой да се занимава, поне така ми обясниха. (А ако все пак се продават, къде в Пловдив мога да намеря?)

Затова ще се слага допълнително, защото искам да извадя максималното от китарката.

 

Допълнителната струна е най-дебелата, нали?

Какъв размер трябва да е?

Ако си купя комплект .10-.46, примерно, какъв размер трябва да е последната?

 

Ако нещо не е ясно, питайте, ще обяснявам както мога, начинаещ съм. ;)

 

Поздрави,

Atrium :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в гугъл пише последната може да е 0.52/0.56 за такава китара.Видях в ей този линк.

http://www.guitarsessions.com/jul06/class/class-jul06.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам и аз да попитам нещо понеже то пак е свързано със струни.Има ли някакви преставки за пръстите на дясната ръка , които мога да си сложа за да не си оставям нокти? Имам предвид за ел китара.До сега не съм свирил с нокти на нея , но нз пък дали ще е по-добре с нокти :) Мерси предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си изрежеш "нокти" от кофичка от кисело мляко и да ги залепиш върху органичните, за да пробваш как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Ми в гугъл пише последната може да е 0.52/0.56 за такава китара.Видях в ей този линк.

http://www.guitarsessions.com/jul06/class/class-jul06.pdf

Благодарим ти много. :)

С Гугъл нещо не сме се разбрали значи, сигурно не съм му показал по подходящ начин какво точно търся.

Класически пример за "бързата работа - срам за майстора". :rolleyes:

Инак файлчето изглежда интересно и полезно, поне на пръв поглед. Ще науча и други неща за този вид китара, само да намеря свободно време.

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.