Jump to content
Българският форум за музиканти

от 40Хц та на 32Хц!


Recommended Posts

Става въпрос за следното: extension_fingered.gif:) и някой би ли ми го сглобил ;) (да не си го направя сам...)

 

П.П.:

Не-контрабасисти също могат да пишат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих могъл ако ми обясниш какво му е предсназначението :metalist:

Да не е нещо за престройване?Ако ми нямаш доверие мога да ти изпратя снимка на електрическата цигула, която направих преди няколко дни.

Редактирано от llubaci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате това е лост за пренастроиване на 5та струна на баса, имаш 4тири оба4е 4въртата е със строй си следователно като свириш с онази ръчка струната трябва да ти е настроена на ми за да ти е нормален строя а като я махнеш става си за да не се губи време с въртене на ключа като ти трябва по ниско от ми-то :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... това не е лост, а удължение на грифа само за 4-та струна, която по този начин достига До, което е 32 Хц (приблизително). Струната би могла да се настрои и на Си, но тогава на нулева позиция ще имаме Ми бемол. Въпросното нещо се нарича С-разширение/удължение (C-extension) и бива два вида - единият е показаният на снимката - т.е. такова нещо, дето свободно се достига с пръстите на лявата ръка, а другото е с едни палци, които ти застопоряват струната на определения тон (съществуват и комбинации). Ето малко повече картинки и думички:

1

2

3

4

Като цяло, има доста написано из мрежата...

 

П.П.:

За това нещо трябва специална дълга Ми-струна, а аз още нямам, така че llubaci, не съм се разбързал - а ти може до тогава да си четеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.