Jump to content
Българският форум за музиканти

Cloned Strawberry


Recommended Posts

Привет на всички съфорумци. В тази секция, да.

 

2007-ма година ме завари пред личния ми компютър, с нахлупени слушалки Phillips, скрибуцащ на разни софтуери, превръщайки родопското "Бела Съм, Бела, Юначе" в електронно парче. И това беше най-добрата новогодишна вечер, в която съм бил замесен от доста време насам :unsure:

 

Та тази 2007-ма година започна за мен с един профил в Myspace.com - профилът на Cloned Strawberry. Именно него бих желал да споделя.

 

На хората, които горе-долу ме знаят кой съм и за какво се боря, ще направи впечатление, че става дума за електронна музика. Този проект беше страничен, състои се от мен и един скъп приятел (непознат в този форум), и в общи линии беше личното ми кошче за отпадъци - ако ми хрумнеше идея, която да ми харесва, но да не става съвсем за останалите проекти, по които работя, аз я конвертирах в електронна музика и я реализирах - къде старателно, къде само за идеята.

 

И както се случва в милата ни татковина, май точно този проект първи ще види бял свят. Което не е точно на това, което съм се надявал, но един приятел преди много време ме предупреди: "В България единствената не-поп музика, която ще се хареса лесно, е електронната музика... Евентуално...". И явно е бил прав.

 

Казаха ни да си направим профил в Майспейс. Направихме го. Получихме и няколко позитивни отзиви от първите хора, които поканихме като Friends - много важни за нас електронни групи.

 

Профилът.

 

http://www.myspace.com/clonedstrawberry

 

Ще се радваме ако някой чуе нещата и сподели мнение, въпреки стиловата ориентираност на проекта.

 

А бъдещето за него се очертава добро.

 

Извиняваме се за все още недоизчистения вид на профила, както и фактът, че мр3-ките можеха да са с по-добро (албумно) качество, ако бяхме изчакали няколко дни преди да завършим окончателния звуков облик на нещата, но... уви. Май си оставам БГ музикант по душа :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Спечелихте още един фен. :D

Страхотни звуци.

Създавате изключителна атмосфера, момчета.

Не го казвам просто така, звученето, което имате, макар и трудно определимо като стил, ми е любимо. :metalist:

А версията на народната песен е наистина интересна. :punkband:

 

Ще има ли още?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Спечелихте още един фен.

Страхотни звуци.

Създавате изключителна атмосфера, момчета.

Не го казвам просто така, звученето, което имате, макар и трудно определимо като стил, ми е любимо.

А версията на народната песен е наистина интересна.

 

Ще има ли още?

 

Благодарим за похвалите.

 

Но не разбрах от кое дали ще има още - музика от нас по принцип или преработки на народни песни.

В първия случай, да - правят се още парчета, като готовите до този момент са 5, а още 3 са във финален процес на обработка, плюс още ? парчета, които се подготвят от нас.

Във втория случай - навярно да, но САМО родопски тип фолклор като въпросната песен на профила ни (обработка на Бела Съм, Бела, Юначе), защото друг просто не се вписва в стила като цяло. Освен това има идеи за парчета с китайско и японско фолклорно звучене, които със сигурност ще се реализират в рамките на няколко месеца. Но абсолютно няма да се занимаваме с онзи тип конвенционална етно-електроника с всичките й прилежащи стереотипи, т. е. етното няма да е приоритет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не съм се изразил правилно.

От вас, от вас като цяло дали ще има още ме интересуваше. ;)

И е много хубаво, че ще има. :(

Няма да откажа и на някоя преработка на народна песен, да, наистина готино се получава.

А за далечно-източните фолклорни елементи - само едно - :mellow:

ОБОЖАВАМ тези неща, в частност - особено японското звучене (а и културата и музиканстването им по принцип :) )

Очаквам нещо много интересно от вас. :)

 

Keep it up. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.