Jump to content
Българският форум за музиканти

Още един въпрос


Shagrath

Recommended Posts

Shagrath я погледни марти фридман и ще го видиш, той си я държи баш такава китара на десния(не уориъра ама другия модел който е на долната снимката)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаххх ! тая тема ми е избягала по тъча!

Абе аз обикновено я държа на две позиции или високо или ниско.... шантава история едната позиция е : както каза колегата горния рог идва малко над пъпа а другата постановка "високата" е долу-горе половин китара по високо

Понякога свиря с високо вдигната китара поради простата причина че за да се свирят арпежи при ниска китара трябва да си с доста дълги ръце ... или да си някъв изрод абсолютен ....

познавам хора които не могат да свират с ниско разположна китара и съм ги питал ами като гледаш Слаш примерно как го прави ... и те вдигат рамене ... не могат да си го обяснят.

Аз съм свикнал с принципно по ниско разположена китара но просто някой неща ми е невъзможно да и изкарам на тази позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много просто. Когато свириш - тоест изпълняваш това, което вече си научил - няма значение. Ако искаш си я сложи на гъза или на гърба, като Zakk Wylde. Ама като се упражняваш - седнал, китарата опряна на левия крак (за десняци), и главата на грифа на нивото на очите. Тая поза ти дава минимум напрежение в тялото. Освен тва стола също е важен - да не е много нисък, че да ти се свиват много коленете, да не е мек (леглото - в никакъв случай) и повърхността, на която се седи, да не е наклонена. Всичките тия гадости карат тялото ти да напряга някои мускули, за да компенсира и стабилизира, и резултатът е, че заедно със заучаването на движенията на ръцете с китарата, заучаваш и стягане на други мускули.

тц тц тц тц тц тц тц :)

 

Близо си до истината ама не точно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много просто. Когато свириш - тоест изпълняваш това, което вече си научил - няма значение. Ако искаш си я сложи на гъза или на гърба, като Zakk Wylde. Ама като се упражняваш - седнал, китарата опряна на левия крак (за десняци), и главата на грифа на нивото на очите. Тая поза ти дава минимум напрежение в тялото. Освен тва стола също е важен - да не е много нисък, че да ти се свиват много коленете, да не е мек (леглото - в никакъв случай) и повърхността, на която се седи, да не е наклонена. Всичките тия гадости карат тялото ти да напряга някои мускули, за да компенсира и стабилизира, и резултатът е, че заедно със заучаването на движенията на ръцете с китарата, заучаваш и стягане на други мускули.

тц тц тц тц тц тц тц :)

 

Близо си до истината ама не точно :happy:

Баш си е истината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаах оле сори хора!!!!!

Ама съм объркал цитата .. исках друг юзър да цитирам човече .. станла е грешка !

Извинете ме ахаха все едно не съм го напиаал ... ЛОЛ!

 

<_<:huh::-( Пак съм блял докато поствам ахахах

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинта е,че за да се използ(у)ва целия потенциал на лявата ръка китарата трябва да е относително високо,да не говорим пък за баса,който е с по-голямо разстояние м/у праговете.Но на практика(за добро или за лошо)всеки свири както е свикнал,а не както би му било най-удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но на практика(за добро или за лошо)всеки свири както е свикнал,а не както би му било най-удобно.

Абсолютно си прав тука, пич. Моя първи даскал така ми викаше - свири, както ти е удобно. Е да, ама как е това? В крайна сметка при тоя подход хич не почваш да свириш удобно - тоест без напрежения. Свириш както свикнеш.

 

Важното е да стигнеш до етап, в който можеш да ги виждаш тия неудобства, и постепенно да ги отстраняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но на практика(за добро или за лошо)всеки свири както е свикнал,а не както би му било най-удобно.

Абсолютно си прав тука, пич. Моя първи даскал така ми викаше - свири, както ти е удобно. Е да, ама как е това? В крайна сметка при тоя подход хич не почваш да свириш удобно - тоест без напрежения. Свириш както свикнеш.

 

Важното е да стигнеш до етап, в който можеш да ги виждаш тия неудобства, и постепенно да ги отстраняваш.

На мен ми е удобно както съм свикнал. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.