Jump to content
Българският форум за музиканти

Още един въпрос


Shagrath

Recommended Posts

интересно ми е кой къде държи китарата ... ниско или високо ?

аз лично съм пробвал и двете много ниско ... под ... ммм ... пацата ... така че дясната ми ръка да е почти права в лакътя , а грифа да е на 45 градуса ... т.е. доста вирнат нагоре ...

сега в момента свитя с китарата някъде на нивото на пъпа даже мааалко по-нагоре и също ми е доста удобно , особенно са бързи неща ...

 

пробвал съм и някъв междинен вариант ... ама нещо нищо не стане ... нито за дясната ръка ми беше удобно , нито за лявата ...

та вие как свирите ?

 

тая тема важи и за басистите :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен горния рог на китарата ми е на височината на пъпа а задния капак на китарата е точно на.........nevermind

общо взето сравнително ниско я държа коланчето ми е почти докраи изпънато,то е от тия Fender кат на Цецо от куку бенд ;) , те са малко по късички....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е как ти е по удобно.Пробваи пред лицето ти :guitar: ,зад гърба,до подда и си избери. ;) (Разбирасе Slash винаги ще изглежда най-готино) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много просто. Когато свириш - тоест изпълняваш това, което вече си научил - няма значение. Ако искаш си я сложи на гъза или на гърба, като Zakk Wylde. Ама като се упражняваш - седнал, китарата опряна на левия крак (за десняци), и главата на грифа на нивото на очите. Тая поза ти дава минимум напрежение в тялото. Освен тва стола също е важен - да не е много нисък, че да ти се свиват много коленете, да не е мек (леглото - в никакъв случай) и повърхността, на която се седи, да не е наклонена. Всичките тия гадости карат тялото ти да напряга някои мускули, за да компенсира и стабилизира, и резултатът е, че заедно със заучаването на движенията на ръцете с китарата, заучаваш и стягане на други мускули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не е баш така , щото при различна височина както на тялото така и на грифа е различна и чупката на китките ... така че не е баш се тая ...

 

отделно че аз кат свира на китара не ща да тренирам и бодибилдинг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средата на тялото на нивото на топките, главата на грифа на височината на шията. Грифа прави ъгъл около 45 градуса. Това при изправено положение.

 

При седнало положение тялото на десния крак и грифа с лек наклон нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махна капака на пружините и оная ми работа влиза в дупката :green: (В тоя контекст бяха питали Малмстийн дали да свириш на китара е същото като да си с жена - е хич не е същото ;) ). А относно наклона на грифа - много малък. Няма ми го транспортира :green: ама около 20 градуса да кажем.

 

Като съм седнал и аз на десния крак. Наклона е същия.

 

:) :guitar: :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пфу деа първия път не се постна ...

 

та викам кат се замисля как така верно свирите на десния крак ве ...

аз кат съм седнал я заклещвам между краците , като си е подпряна на левия де и грифа дигнат на 45 градуса ...

иначе съм я мъчил и на десния крачок , ма нече и нече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ей тъй на - слагаш я на десния и свириш ;)

 

BTW Ицо, ако не се лъжа, като ходих при Любо той ме караше точно на десния да си я слагам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнение на басист:

И аз си го държа баса някъде на оная работа, а грифа е сравнително повдигнат. Не колкото колегата Трухильо, но все пак...

 

А сега специално посвирих за това да видя как стоят нещата и се оказа нещо странно. Значи баса, разбрахте къде е... дори малко по-ниско, но грифа го повдигам различно в зависимост от това, което свиря... на трудните неща ми е някаксредно повдигнат, а докато свиря неща като например Symphony of Destruction или нещо в което има яко циклене на нули грифа ми е доста надолу, а като свиря примерно Seek and Destroy или мойте си неща е доста нависоко. Разбира се когато съм с вдигнат крак всичко е високо, но си е таковало таковата като трябва да правя слайдове до примерно 12 прагче... а това го правя често... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имаше една такава тема ама ме мързи да я търся! <_< Ако някой мод я открие може да премести мненията в тази, да е по-стегнато :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като ти е на десния крак се клати, дееба. 'Ма щом ви влече... :P

Ако имаш форма на китара като ТАЗИ, :guitar: няма да ти е много удобно на лявото коляно. :guitar: Поне така съм чувал от хора, които са пробвали :) Аз обаче здраво го държа и дървото и перото. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епа Ице е е с те туй

 

511498.jpg

 

а па язе с подобно на те тва

 

511471.jpg

 

и двете на десния крак не ми тичат некак

Редактирано от Shagrath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.