Jump to content
Българският форум за музиканти

Принципен Въпрос.


DaftFunk

Recommended Posts

И двамата сте прави, просто на единия му е по-високо струнника, щото е с баскитара :blink:

Тука има много истина хахаа а и моя е леко пипнат... доста пипнат...

аве истината е нейде по средатамай :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичове ама вий много се омотахте :angry:

сички сте прави ама всеки по неговия си начин :blink:

 

в крайна сметка мисля стана ясно че грифа наистина не е абсолютно прав , тъй като вече не един каза какъв е ефекта при хващане на първо и последно (или кое да е по-горно прагче ... примерно където се слива грифа с тялото).Точно както каза АХЕ - формата е на лък ! ... просто мензурата е от порядъка на 0.2-0.5 милиметра и затова е едва забележима ! Аз от личен опит ви казвам ,че ако я няма , т.е. грифа е прав 100% струните бръждят !

То и в тея снимки дето ви постнах си пише !

 

@АХЕ - при тебе проблема със по-голямата височина при 12-то отколкото 24-то е в прекалено извит гриф ....

провери си мензурата по оказания вече няколко пъти начин (пише го и на снимките дето постнах) ... и виж какво трябва да се направи по въпроса :huh:

Отговора защо не ти бръждят дори на 12-то прагче (щом уж е по-високо от 24то) е много прост ..... няма нищо чудно защото в крайна сметка другия край на струните е моста , а не 24-то прагче ! ако беше 24-то нищо нямаше да се чува дет се вика :Р ... но ако бриджа е по-високо защо тогава да трябва да се удря струната .... !?!?

:blink:

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust аз нямам проблеми със сетап-а :blink: Просто казах как е при мен. Иначе съм много доволен от настройката на китарата си. Грифа е извит слабо и разликата между 12 и 24 също е малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust аз нямам проблеми със сетап-а ;) Просто казах как е при мен. Иначе съм много доволен от настройката на китарата си. Грифа е извит слабо и разликата между 12 и 24 също е малка.

прасни един чек за всеки случай !

дет се вика ако няма полза няма и вреда :D

щото звучи странно да е така .... ако наистина всичко й е по учебник :)

 

аз даже и на мойта китарка погледнах .... то дет се вика няма разлика :)

но определено на 12-то не е повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята китара разстоянието над 12 е по-малко от това над 24 и то със някъде към 1мм, 1мм и нещо повече. Същото е и на RX10 доколкото разбрах :D

Така и трябва да е. Спора възникна от това разстояние и не ставаше дума за това да са натиснати едновременно и 24то и 1во. ;)

 

 

АЙде стига :read: че :wow: и после няма да има нито :guitar: нито :) нито :) . затова - :hello:

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайъна сметка компромисният вариант между удобството и прекалино свалените струни / string buzz / е около 2 мм при 12та позиция.... Аз с такова убеждение останах .... от всичко което изчутох и вярвам че е така защото 2.8 мм. ми идва малко височко ....

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кой както му е удобно !

Аз преди като бях по-малък и със слабички пръстенца (от 10 годишен дрънкам) много се стараех да нагодя струните максимално близо , щото ми беше трудно да ги натискам .... сега и по-височко да са ... няма проблеми , даже ги държа над спецификацията на моята китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се трябвад ас е имат предвид и рзликите в електрическа и акустична китара що се отнася до стринг бъза :happy: А аз гордо мога да кажа, че баса ми е перфектен по тоя параметър сега хаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой който се занимава сериозно със ремонт на китари ще може да обясни навярно но, ако просто грифа е закрепен на някакъв градус със тялото означава че ако е прав няма роблеми.И ако е на абсолютна права със грифа е ясно че ще бъжди де д азнам.Все пак продължавам да мисля че ако по средата е по голямо разтоянието от колкото в края на грифа ( 24-то прагче) , значи че грифа не е много у ред<_<Ама ако въпреки това си свириш всичко което си искаш и не те затруднява знчи няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой който се занимава сериозно със ремонт на китари ще може да обясни навярно но, ако просто грифа е закрепен на някакъв градус със тялото означава че ако е прав няма роблеми.И ако е на абсолютна права със грифа е ясно че ще бъжди де д азнам.Все пак продължавам да мисля че ако по средата е по голямо разтоянието от колкото в края на грифа ( 24-то прагче) , значи че грифа не е много у ред<_<Ама ако въпреки това си свириш всичко което си искаш и не те затруднява знчи няма проблеми.

Аве просто твоят BCRich е зле :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.