Jump to content
Българският форум за музиканти

Принципен Въпрос.


DaftFunk

Recommended Posts

Бреххххххх!

Една тема поне да предизвика такъв интерес ;-)

Мерси много за мненията!

Супер сте всички

А относно дали 2.8 на 12-та позиция е многоо .. да така е! Аз знам че е множко...

поне аз усещам че е така но китарата ми е твърде скапана и е абсплютния максимум на възможностите и .. .иначе да бях ги смъкнал още ;-)

В крайна сметка няма установен стандарт ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

AXE, не знам, братко, с каква китара свириш и как е настроена, но това, дето го казваш не мисля, че е вярно. :)

 

Колкото и да има извивка в средата на грифа, тя е малка, говорим за около 0.5мм и се усе6та едва когато си натиснал 1-во и последно прагче. А разстоянието между прагчето и струната на ненатисната струна винаги расте в посока към bridge-а.

 

 

Аре, бегай да мериш!

 

:D

Вярно е ! брато ... мнението на Axe няма никаква логика! Това за лъка е грешно ... грифа няма почти никаквоп отклонение .. и даже и да има то не е в средата ..... Единственото отклонение при равнината на грифа е в друг аспект и то при някой грифове само .. знаем всички за какво говоря .. а именно там е дъговидна форма.

С цялото си уважение .. ама разстоянието разте пропорционално към бридж-а

AXE!!!!

Tова е просто факт .. аз измерих разстоянието при 12-та позиция поради простата причина че това е абсолютния център на "мензурата" и съм чел че принципно се мери там ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф... абе ако грифа е абсолютно прав нали ще дрънчат струните по прагчетата. Може да е малко но трябва да е извит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пич!!! точно в средата ако има височина .. тогава ше дрънчат ... !

Най- ниско стоят на първа позиция и право пропорционално се повишава в посока ---) бридж-а

Защо мислиш че ше дрънчат хм ... ше дрънчат ако ти е усукан грифа .. ако е крив .. например иначе ако е перфектен няма нито един физичен закон който да ги накара да дрънчат затова че към струнника се увеличава разстоянието .. замисли се над това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми.....аз съм си сложил някъф линк, май от тоз форум го намерих :

http://www.icepoint.com/guitar/Setting%20u...ctric%20guitar/

Пише как да си настроим китарата.....

 

Иначе, аз съм на 6'та струна - 12'о прагче ...............3.9мм.....

и на 1'а струна 12'о прагче.........2.8мм...

Току-що ги мерих и...ъ.....смятах че са малко по-на ниско...

Е...ако някой може да свири на такова нещо, ще се радвам че не съм аз единствен :blink:

 

Доста е неудобно, но просто, в момента бъздят ужасно много, ако ги смъкна още пък ще е съвсем трагично положението.....

Абе, калпава работа, ама.....Орфендер, кво да се праи :/

Пък и като човек няма пари да си купи нещо друго, така ше е :angry:

Но пък от друга страна, като свикна да свиря на такова дърво и като си набарам по-хубава китара ще ми е много по-лесно :green:

ахахаха казах ти че за Орфендер или Пългибсън това е абсолютния максимум на възможностите .... поне човек като хване хубава китара и излита ... ахаахах

мдам ... излита направо .. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отново си разгледах баса обстойно и тоя път сменям позицията! AXE, просто не си прав:blink: Освен ако в тоя форум не сме 20 човека със зле направени китари и ти с добре направена :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото тогава разстоянието между струните и първите прагчета ще бъде много малко! Тогава или трябва да вдигнеш много долния струнник или да нагласиш тръс род-а. Натисни на 24то прагче и виж дали грифа и струната ти са допряни по цялата дължина или по средата са раздалечени? Сетап на тръс род-а се прави точно като пъхаш нещо тънко между струните и седмо-девето прагче (при натиснато 12, 15, 17....) и проверяваш колко е разстоянието! Аз на това му викам форма като на лък - в двата края струната се опира в грифа, а по средата има разстояние :arrow: с нарастването на прагчетата разстоянието между грифа и струната не се увеличава съвсем пропорционално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото тогава разстоянието между струните и първите прагчета ще бъде много малко! Тогава или трябва да вдигнеш много долния струнник или да нагласиш тръс род-а. Натисни на 24то прагче и виж дали грифа и струната ти са допряни по цялата дължина или по средата са раздалечени? Сетап на тръс род-а се прави точно като пъхаш нещо тънко между струните и седмо-девето прагче (при натиснато 12, 15, 17....) и проверяваш колко е разстоянието! Аз на това му викам форма като на лък - в двата края струната се опира в грифа, а по средата има разстояние :arrow: с нарастването на прагчетата разстоянието между грифа и струната не се увеличава съвсем пропорционално.

А тогава защо разстоянието на 12 прагче е по-малко от това на 20?

 

А иначе когато си взех баса той беше със страшно тъпо настроен бридж... МНОГО вдигнати струни, които бяха просто невъзможни за свирене на примерно 15+ прагче. И след това го пипнах мъничко и се получи, че баса си е много добре направен като тяло... всмисъл, че разликата между височината на 20, 12 и 5 прагче е доста малка и на мен ми е приятно да свиря на него. А междудругото ако се замислите има и значение струните как са ти!!!

Щото аз сега съм с едни тънички и за това е така цялата ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тогава защо разстоянието на 12 прагче е по-малко от това на 20?

 

Вероятно защото долния струнник ти е вдигнат много. Пък и ти си с бас - там разстоянията между струните и грифа са доста по големи от на китара и не са съизмерими с извивката на грифа.

На моята китара разстоянието при 12 прагче е малко по голямо от това при 24.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тогава защо разстоянието на 12 прагче е по-малко от това на 20?

 

Вероятно защото долния струнник ти е вдигнат много. Пък и ти си с бас - там разстоянията между струните и грифа са доста по големи от на китара и не са съизмерими с извивката на грифа.

На моята китара разстоянието при 12 прагче е малко по голямо от това при 24.

А сега се замисли за секунда! Ако наистина е така, то когато свириш 12 прагче струната ти ще опира на 24!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗАМИСЛИ СЕ НАИСТИНА!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф, че сте бесни и двамата :)

 

да, грифа трябва да е с форма на лък, но кривината е от порядъка на части от милиметъра, така че на практика е прав

 

при добре настроен тръс род, като натиснеш първо прагче и прагчето, което е при връзката на грифа с тялото, на шеста струна примерно, трябва по средата на това, което си натиснал разстоянието между струната и прагчето да е колкото да пъхнеш лист, или два листа... тоест да го има, но да е съвсем малко

 

така съм чел, проверих и на практика - работи! :angry:

 

:huh::blink: :guitar:

 

който ме разбра - :blink:

щото така го написах, че... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ме накара да се замисля, но......не е така :blink:

Ти натискаш струната само от едната страна (на 12то прагче), а струнника си остава на същата височина :blink: Така струната посетенно от се доближава до грифа в посока от струнника към 12то прагче, а 24 се оказва по средата :angry::huh::huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.