Jump to content
Българският форум за музиканти

Принципен Въпрос.


DaftFunk

Recommended Posts

Ами всъщност не. Ако на 12 прагче(при китара с 24 прагчета :D ) си е 2мм, то на 14 би било по малко ;););) И то съвсем малко - 1.95мм примерно. Просто е по логично да си мериш средата на грифа, а не някъде другаде.

 

П.П. Не обиждай физическата ми натура щото после пак ще питаш за потенциометрите в педалите :D:) :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами всъщност не. Ако на 12 прагче(при китара с 24 прагчета ;) ) си е 2мм, то на 14 би било по малко ;););) И то съвсем малко - 1.95мм примерно. Просто е по логично да си мериш средата на грифа, а не някъде другаде.

 

П.П. Не обиждай физическата ми натура щото после пак ще питаш за потенциометрите в педалите :D:D :green:

Дадох го като пример това с 2 пък после 2.2 :)

Все едно, идеята пак си остава същата. Където и да го направиш, ако ти е прав грифа другите ще се самонаправят и те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност не. Ако на 12 прагче(при китара с 24 прагчета ;) ) си е 2мм, то на 14 би било по малко ;)  ;)  ;) И то съвсем малко - 1.95мм примерно.

Глупости!!!! :D

Чак сега се замислих (леле!).

Не е нормално струната ти да е по-високо над 12 отколкото над 14то. Не може да е по-малко на 14то щото тогава грифа ти над 1во прагче тряя да излезе към 2.5, а над 24 - 1.5 (я се замисли как изглежда това ;) Цифрите са примерни ;)!!!!

 

Тук задължително трябва да се цитира

АХЕ:

П.П. Не обиждай физическата ми натура щото после пак ще питаш за потенциометрите в педалите :D  :)  :green:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве ти чуваш ли се кви ги приказваш :D Излагаш се и то яко. Грифа ти нормално има форма на лък - в средата (12 прагче) разстоянието между струната и грифа е най голямо, а В ДВАТА КРАЯ е най малко!

 

П.П. Не забравяй после пак да цитираш това за физиката :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве ти чуваш ли се кви ги приказваш :D Излагаш се и то яко. Грифа ти нормално има форма на лък - в средата (12 прагче) разстоянието между струната и грифа е най голямо, а В ДВАТА КРАЯ е най малко!

 

П.П. Не забравяй после пак да цитираш това за физиката :):D

Ще оставя някой друг да го обясни кои се излага.

 

Като лък е само на скапаните китари грифа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, не знам, братко, с каква китара свириш и как е настроена, но това, дето го казваш не мисля, че е вярно. :)

 

Колкото и да има извивка в средата на грифа, тя е малка, говорим за около 0.5мм и се усе6та едва когато си натиснал 1-во и последно прагче. А разстоянието между прагчето и струната на ненатисната струна винаги расте в посока към bridge-а.

 

 

Аре, бегай да мериш!

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, не знам, братко, с каква китара свириш и как е настроена, но това, дето го казваш не мисля, че е вярно. :)

 

Колкото и да има извивка в средата на грифа, тя е малка, говорим за около 0.5мм и се усе6та едва когато си натиснал 1-во и последно прагче. А разстоянието между прагчето и струната на ненатисната струна винаги расте в посока към bridge-а.

 

 

Аре, бегай да мериш!

 

;)

А така!!!!

Е т'ва е, само на яко кривите китари е иначе

На Джаксъните не е със сигурност ;)

Както и на Кремонката ми :D:D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието расте от 1-во към последно прагче...Аз лично не съм виждал китара, при която да е различно това положение...а и няма как иначе /ако говорим за изряден прав гриф разбира се/

 

П.П. Кви ги говоря и аз, много ясно че съм виждал...на акустичната ми кремона грифа и е точно като лък...заради което се получава и разликата от 1/2 тон след 12-то прагче :) real shit

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вярно го забравих тоя момент с моста, ама все пак на 24то прагче разстоянието е малко по малко от това на 12то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата би била като лък само ако струните започват на първо прагче и свършват на 24то.

 

А и на твоята китара не би трябвало да е по-голямо разстоянието над 12то я вземи го премери.

 

aко наистина на 12 разстоянието е по-голямо, значи трябва да си изправиш род-а :think:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка свястна класическа китара струните постепенно се отдалечават от грифа,в посока от горния струнник към долния.Ако на елките може да им се поизкриви грифът по желание на собственика то това е всичко друго,ама не и препоръчително.Струните звънят и подпръцкват основно от прагчетата.Ако те не са изрядни,огъвайки и грифа 'ептен нема да става от това китара... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали казах че на моята китара на 24то е малко по малко разстоянието от на 12то. И тръс рода си ми е перфектно (поне за мен) настроен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вярно го забравих тоя момент с моста, ама все пак на 24то прагче разстоянието е малко по малко от това на 12то.

Като изключим това твое изказване с другите не съм съгласен... но това ме учуди и като погледна е доста логично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи...

Много се заплете работата тука май ама..на мойта китара БиСи Райч-енце :) разтоянието расте слизайки по прагчетата на долу.Или

ако на 1-во прагче е "Х" на 24-то е "Х"+ 2.Както каза Белоснежка за акустичните китари.И моя гриф е много прав. За Кремоната не си спомням , за Пулдина също.. но тая е така.Амам както казах за тия работи си струва да се тревожиш наистина ако китарата ти струва поне 700-800 евро инъче е ташак мнго шум за нищо според мен де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.