Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройване


visocki

Recommended Posts

зна4и аз ще се опитам да орговоря на "оригиналния" въпрос ... - <visocki>

 

има готин Тунер за акусти4на китара - стандат тунинг ЕАДГХе - guitarMate на Sherub (поне аз имам такъф) 25-30 лева ....

GuitarMate

 

има и всякакви други тунери .. като се продават и "щипки" за другите тунери които са за "елктри4еска" китара .. а има и с метрономи ..

 

смятам 4е това ще ти свърши ИДЕАЛНА работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue тоя тунер само стандарт Е настройка ли поддържа ?

Според мен на Guitar Pro тунера не е от най-сполучливите поне за акустична китара.

Гласувам за AP тунера много е добър особенно версия 1.02 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

APGuitar Tuner от http://vlex.be/ .Взимаш си едно микрофонче и я настройваш;)

офф

 

Брей брей ставам известен ;) Скоро ще ъпдейтвам уроците ;) Дерзайте :happy:

 

/офф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue тоя тунер само стандарт Е настройка ли поддържа ?

Според мен на Guitar Pro тунера не е от най-сполучливите поне за акустична китара.

Гласувам за AP тунера много е добър особенно версия 1.02 :unsure:

 

Може да се каже да ... (всъщност и Еб).. но то не е толкоз важно ако искаш китарата ти да е настроена(за на4инаещ)....

 

ина4е "Щипка"

 

+ нормален ТУНЕР(например) ... 4удесно за каквато искаш настоика ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ибанеца - Струни десетки, ще опъват груга малко повече от деветки, което означава, че може да се наложи ЛЕКО натягане на тръсрода.

/quote]

 

Моята китарка я взех от магазина със стандартни деветки, и и сложиш комплект на който 6-та струна е 60, без да и бърникам тръстода.

Не мисля че това твябва да се прави освен ако наистина няма нужда. Но прехода 9 към 10 е нищо спрямо това което аз направих :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue тоя тунер само стандарт Е настройка ли поддържа ?

Според мен на Guitar Pro тунера не е от най-сполучливите поне за акустична китара.

Гласувам за AP тунера много е добър особенно версия 1.02 :rolleyes:

Вероятно като се замисля въпроса по скоро ти беше дали може да се направи ДропРе тунинг да кажем ....

ДА ---- намираш къде трбява да е Ми на 6-та струна (вслу4ая на 2 праг4е) натискаш и настроиваш докато тунера светне Зелено 4е си настроил 6Е ----> ве4е Ми ти е на 6-та ,2ро праг4е =>(да се 4ете следователно) 6-та струна ти е РЕ

 

П.П. аналоги4но ако искаш да направиш Стандартен Ре тунинг(демек да се свали китарата с ЦялТон) същата процедура на вси4ки струни и т.н. за всякакви по ниски... а ако искаш да ти е по висока (знам ли за какво би нбаправил такова нещо .. )-- каподастър..... или в краен слу4аи (пример за стандарт Фа - 1-во праг4е) ... 6та - 4то праг4е при тази настроика трябва да е Ла .. (настроиваш като 5-та) .. и по подобие надолу .... 1-ва се настроива по слух ... !!!!

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.