Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson Js30 Rr


zhivkob

Recommended Posts

От две години се уча да свиря на китара просто за развлечение, нищо сериозно. Китарата ми е Factor New Line. Сега искам да си взема нещо сравнително по-добро и се спрях на един Jackson JS30 RR, но тъй като си

дрънкам в домашни условия се чудя дали ще е удобна да се свири

седнал, защото формата и е нещо ново за мен. И какво ви е мнението за тази

китара като цена/качество? (570 лв.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За съжаление не е удобна за свирене седнал. То и за свирене прав не е кой знае колко удобна, но това е друг въпрос :lol: Но според мен е китара за свирене пред хора, не за упражнения. Иначе и за мен това е една от най-яките форми :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тая китарка определено не е за домашни тренировчици, а наистина трябва да се покаже пред неква публика :guitar: иначе тфа 570 лв. за нова ли стаа въпрос или 2-ра ръка?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех....един път я засякох в технополиса в Бургас.Тогава се влюбих :inlove: :inlove: :inlove: .Зяпах я докато не излязох..главата на грифа се виждаше от вратата..ех!Ама беше 679 кинта :virtuoz: и бях до там с надеждите..Още ми трепва сърцето като я видя на снимка :inlove: :inlove: ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност е даже много удобна за свирене, тъй като долният връх е по-къс, поставяш го между краката, горният ляга върху бедрото и си свириш. Отначало и на мен ми беше странно но след няколко минути свирене я чувствах все едно винаги съм свирил така :virtuoz: Не е като при "стрелите", там вече е проблематично да свириш седнал... Най-добре да пробваш и да видиш дали ти е удобно :lol:

 

Check this out:

Редактирано от Borilius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам симетрична стрела, и седнал си свиря по същия начин

 

подобно на класическата китара, ако имаш едно пънче към 15-20 санта на което да стъпваш за да си повдигаш кракът, върху който е китарата... така е просто песен

 

инъче е малко кривене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hellsing китарата е нова, видях я точно в Технополис Варна. Имаше и

JS30 Dinky за същите пари, която мислех да си взема първоначално обаче някои ме е изпреварил!

 

"поставяш го между краката, горният ляга върху бедрото и си свириш" -

 

И аз така си мислех, че ще стане, обаче няма ли да пречи на кабела?

Редактирано от zhivkob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... 570 лв. за нова... не звучи зле... но не мога да ти дам конкретен съвет понеже не съм свирил на ткаа китарка и представа си нямам как звучи и дали си заслужава паричките :) имам някакви съмнения обаче че си се захласнал по дизайна на тая китарка и май-май никак нямаш намерения да я пазиш само у вас :virtuoz: по съм склонен да приема факта че си решил да се занимаваш малко по-сериозно със свиренето, а дори може да имаш и амбицийка да си основеш групичка и ти трябва нещо лъскаво :lol: поправи ме ако греша но ако искаше да си дрънчиш само у вас можеш да си вземеш ел. китарка и за 300 -350 лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hellsing китарата е нова, видях я точно в Технополис Варна. Имаше и

JS30 Dinky за същите пари, която мислех да си взема първоначално обаче някои ме е изпреварил!

 

"поставяш го между краката, горният ляга върху бедрото и си свириш" -

 

И аз така си мислех, че ще стане, обаче няма ли да пречи на кабела?

Виж видеото дето съм постнал по-горе :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ;)

Между другото и аз съм и хвърлил едно очо на тая китарка и много често взех да се замислям, тия дни, по въпроса дали си заслужава парите.

За тялото мисля че е готина формата ;) , също така е доста ергономично.

Но ме интересува повече грифa как е. Ако съдя по описанието в каталога на Jackson ("super-fast neck" и "famous Jackson fretwork") би трябвало да е удобен и добре направен, ама чух и други мнения по въпроса.

Друго което си мисля е за закрепването на струните (strings-through-body).

Това ми се струва бюджетен вариант и предпочитам да има stop bar, но пък може и да спомага за по-добро предаване на звука, защото струните се закрепват почти директно (с едни малки втулки) към тялото.

Та ако има някой компетентен по горните въпроси моля да се изкаже.

 

Поздрави,

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам някакви съмнения обаче че си се захласнал по дизайна на тая китарка и май-май никак нямаш намерения да я пазиш само у вас  по съм склонен да приема факта че си решил да се занимаваш малко по-сериозно със свиренето, а дори може да имаш и амбицийка да си основеш групичка и ти трябва нещо лъскаво

 

Мисля, че съм изтървал влака да се занимавам сериозно с музика. Ако бях на 15-16 можеше и да се замисля. А пък да свиря в група... то кой не иска? ;)

 

Виж видеото дето съм постнал по-горе

 

Е хубаво ама на мен ми се струва, че на Js30RR входа за кабела се намира на

късия връх, а на тоз пич е на другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.