Jump to content
Българският форум за музиканти

дилеми


kiki vai

Recommended Posts

искам да ви попитам

добре ли е да свиря например един ден основно класическа китара и например половин час за разтоварване да подрънна на ел китарката си

а другия ден да свиря основно упражнения за лява и дясна ръка на ел китарата и пак ей така половин час да си подрънквам

защото все още ходя на уроци по класическса 3 та година вече

и не ми се иска да срина всичко ката се откажа и почна само да :huh:

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не би трябвало да има проблем.От време на време загрявам с кухарката за 10 20 минути и понеже струните й са високо после на ел. ми е много по-леко а и китарата си е китара дори и да е куха :lol: така че всичко би трябвало да е наред :virtuoz: :guitar: :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото за да си разтовариш съзнанието е хубаво да си подрънкаш на електрическата, ей така, за почивка. Когато знаеш и мислиш какво свириш е по-добре, от колкото просто механично пръстите ти да повтарят едно и също нещо, като след това не е сигурно и колко си го научил това нещо :virtuoz: Пък и човек успява да е ползотворно съсредоточен не повече от 2 часа, каквото и да върши. Затова не само физическата, ами и психическата почивка е важна, затова - няма проблем! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....хм май не те разбрах , прави ти проблем да свириш на ел. и акустична китара последователно ?..... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да тъй като аз не обичам да подрънквам а да свиря сериозно и тово ми отнема минимум по 2 часа

а ако тряя и ел и кухарка да свиря тва прави 4 часа

нямям време просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ли доказано че този който е виртуоз на акустична нема проблеми с електрическата? 

Мен ако питаш направо са си различни инструменти (особено ако говорим за класическа китара и електрическа китара).

 

 

ами да тъй като аз не обичам да подрънквам а да свиря сериозно и тово ми отнема минимум по 2 часа

а ако тряя и ел и кухарка да свиря тва прави 4 часа

нямям време просто

Това с времето е дилема за много хора тук. Рано или късно се налага да сложиш музиката на везните заедно с личния си живот, професията или ученето. Ако искаш да дадеш всичко на китарата си няма сила която да те спре да свириш не 4 а 3 пъти по 4 часа дневно - просто няма друг начин да станеш наистина добър музикант. Много хора (аз например) избират да обърнат внимание на други неща, спират да "свирят" и започват да "подрънкват" по малко колкото да си залъжат глада за свирене.

 

Голяма драма :wall:

 

Просто прави това което наистина искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Христов не си много прав тука , първо принципа при китарите е един ии същ :metalist: :guitar: .

Второ ако нямаш идея и просто сврирш цял ден(3х4=12 часа , незнам как ще остава време)какво точно си мислиш че ще постигнеш ? Дори и добрите музиканти имат нужда да се разсеят .

 

Кики прави що знаеш само да се не упущиш :-( и успех.....

Редактирано от N'Gor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и странно да звучи - трябва си програма, за да използваш максимално ефективно времето си, и то е хубаво програмата ти да е повтаряща се. примеро - 2 часа класическа, 30мин електрическа и т.н. въпроса е да степенуваш кое е по-важно и да му дадеш повече време. разбира се, това е програма "минимум", ако имаш време да свириш цял ден - :metalist:

капката руши скалата не със сила, а с постоянство - тоест трябва ти еднакво количество усилия всеки ден, а не безразборно... примерно днес цял ден класика, утре цял ден електрика.

 

 

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N'Gor, в случая ти не си прав, наистина. Защото каквото и да си говорим класическата и електрическата китара са много ама МНОГО различни инструменти. Няма значение, че и двете имат струни и на двете се свири като се натискат струните на определени прагчета. Всичко друго е различно, като съвсем различен иструмент от гледна точка на това какво и по какъв начин (с каква техника) се свири. Затова колегата kiki vai си го е казал - не иска да зареже всичко на класическата китара и да започне да свири на електрическа. Разликата е толкова фундаментална, че не знам как да ти го опиша... Ще посвириш повечко и ще научиш какво му е толкова различното на класическата и електрическата китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.