Jump to content
Българският форум за музиканти

Струните при ел. китара:


TheRipper

Recommended Posts

И като се наложи за се свири с клавир, ко праими?

Каподастери? Собствени барета и прочее главоблъсканици? Или пиЯното е отживелица?...

Ало, академик НедЬелчЬев...

Ало, къщата?... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,Мони... Повечето,да не кажа всички,съвременни синтове позволяват регулиране на общата настройка с бемол надолу,като за конкретния пример,и в други варианти.Така,че... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже някои стари клавири имат и плавно регулиране на тона, така че може да се настрои и с 3/19 по-ниско :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, един клавирджия не ми е предложил такива екстри бре...

Ма дали всяка свирка става...? :huh:

Нещо ме мятате

 

ебаси и прогресът...

е са ги разкъртих у групата!!!! :huh:

обаче гласчетата няма да се навият да блеят толкова ниско...

е.ах му и мъката. :wall:

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....по темата . така ли е - а така е прав имат си означение , аз лично само веднъж съм попадал на струни без такова (можеби защото струваха 4.50 :) ) . Иначе отначало всички стуни са така "твърди" .

 

П.С.

После се покриват с кир и омекват от гниене ;););) :wow: .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ексхумация ще направим... след края на парчето... :)

Обаче: Имам хубави вчепатления от Ърнибол по отношение "мекота".

Фалили са ми S.I.T; нямам отзив.

Искам акъл - моята убавица е Ди Армънд. Класическо магаренце, малко по-дълго опъване....

А брича с пръсти; та ми е важно да е по-мек допирът.

Некви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче гласчетата няма да се навият да блеят толкова ниско...

Можеш да им обясниш, че на репетиция се пее с половин тон по-ниско за да може на концерт да звучат добре, а пък да им го смъкнеш с 3 тона. Ако нямат абсолютен слух няма да познаят. :violin: :dance:

 

Или направо им кажи да пеят една октава по-високо и да мирясат. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ае тука малко ОФТОПИк ама да не спамиме с мимолетни въпроси :

 

 

сложих едни струни ,които са по дебели на един орфи - 0.10 - 0.52 , и незная от китарата ли е или от струните ама някак не ми се чуват тънките струни , като че ли дебелите ги заглушават , тва става когато се свири нещо ритъм или прочие , даже и да цъкна един път Е-то -дебеланата и после да прасна едно две солници с тънките и не ги чувам ... .. от кво може да е тва ? съществува ли такъв проблем при по дебели размери струни , до сега не съм свирил с такива ...айде който знае може да сподели ,мерси мн. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да приближиш адаптерите към по-тънките струни и да ги отдалечиш от по-дебелите. А може да се получава и някакво взаимодействие м/у честотите в самите адаптери, някой дето по-разбира да каже :greenangel:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то бридж адаптера е малко дигнат откъм дебелите струни , това ше го оправя , и пробвах като го държах надолу ама не е от тва то ебахти заглушаването ше е да не се чуват тънките , плюс тва предния адаптер ще компенсира , а също и на кубето ми свирих с бас китара и може нещо да се е прецакало , и та въпроса си остава има ли някъв ефект това ,че струните са по дебели или най-вероятно си е от изброените проблеми ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.