Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте акъл за микрофон


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

До сега си дрънках удома на чашка винце наслаждавайки се на добрия звук на Рандалчето, и реших да драсна едно дрънкане да се чуя... Драснах де... ;) А бе като цяло не съм доволен от това което се получи... Схемата е следната -> Китарката(разбира се) -> Рандалчето РГ75 Г2 -> микрофонче Shure PG 57 и разбира се СБластер Лайв!

И си знам че като нема пре няма как да се вкара добро ниво и да се получи нужния звук, обаче не е само до нивото.... Китарата се чува перфектно от ампа баче не и когато е влязла през звучеца(СБ Лайв! 7-8 год.)... Направих следната простотия: китарка -> кубенце -> микрофон -> босс ме-50(за вдигане на ниво знам че не е преамп...ама )и пак СБ ЛайФ!... Резулта е същия, с тази разлика че китарата се чува по силно благодарение на босс-а....

Та да си дойда на ВЪПРОСА!!!

Според мен микрофончето не ми вкарва истинския звук(не искам да става дума за лампа/транзистор, от към амп разбира се)...

Въпроса все пак е: Къде точно греша :think: и какво е необходимо да ее промени за да влезе ИСТИНСКИЯ СИГНАЛ!!!

Не знам!!!

Може да е от виното вече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май имаше някъде тема за това,но както и да е-пробвай да сложиш микрофона на ниво център на говорителя и го завърти наляво или надясно,така че да стане прпендикулярен на хартията,след това експериментирай с разстоянието,добре е м/у 6 и 10 см,ако и след това не ти харесва опитай да прекараш готовия сигнал през Dxi plug-in Antares Microphone Modeler.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен саунд картата е причината, микрофона и усилвателя ти са добри. Дори и да вземеш готин микрофон...всъщност може да пробваш и с кондензаторен, но пак мисля, че е от саунд картата. Също мисля, че трябва още да си поиграеш с позицията на микрофона спрямо говорителя, но Антарес микрофон моделер няма да оправи според мене нищо. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен саунд картата е причината, микрофона и усилвателя ти са добри...

Така е,пропуснах да добавя,че ако микрофонния вход не е балансиран всичко губи смисъл и следва да се пробва тази верига:микрофон-миксер-sound card

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти правиш ли си сметката че нито една мултимедийна звукова карта няма балансирани входове/изходи, и даже някой професионални нямат

 

проблема се състои единствено в липсата на преамп - който разбирасе ще има балансиран вход, и най вероятно небалансиран изход, което няма да е фатално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти правиш ли си сметката че нито една мултимедийна звукова карта няма балансирани входове/изходи, и даже някой професионални нямат

Явно саунд картите не са твоята сила,но както и да е,ето нещо,което те опровергава

http://www.maudio.co.uk/index.php?do=produ...obileinterfaces

 

аз работя с M-AUDIO FASTTRACK PRO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странни теории имаш брато

 

това което ползваш ти не е звукова карта а аудио интерфейс със интегриран балансиран предусилвател :metalist:

 

професионалните аудио интерфейси от нисък клас обикновенно разполагат с 2 небалансирани входа и 2 небалансирани изхода, които работят на линейно ниво, без микрофонни предусилватели и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

професионалните аудио интерфейси от нисък клас обикновенно разполагат с 2 небалансирани входа и 2 небалансирани изхода, които работят на линейно ниво, без микрофонни предусилватели и т.н.

Добре,де,ти не четеш ли спецификациите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти четеш ли какво пиша?

 

това че ти си си купил някаква джаджавка алл ин уан с интегриран балансиран микрофонен предусилвател не значи че всички аудио интерфейси го имат

 

нито че на човека му трябва да си купува нова карта - и един преамп ще му свърши перфектна работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нито че на човека му трябва да си купува нова карта - и един преамп ще му свърши перфектна работа

 

Да разбира се но варианта с новата карта ще му излезе по евтино според мене... :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нещо на старо имам впревид и по непретенциозно 200 лева е добре за саундкарта с балансирани входове...а за микрофонен преамп дори и от Никифена да си поръча ще му излезе над 400. Виж ако говориш за Ди Ай бокс за 80 - 100 лева става така да по евтино е и ще свърши работа. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, проблема ми е че нямам преамп и свестни колнки на които да чувам кво става. На този етап нямам намерение да си сменям СБ Лайв! въпреки че е на почти 10 години... Предложете моля вариант ама възможно най евтин... Нямам за цел да правя професионални записи, все пак трябва да оставим хляб и за хората ;)

:godbless:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си берингер ултрагейн мик 200

 

сигурно имаш фобиа от кубето на берингер, но с тоя преамп нещата не стоят така

 

върши си добра работа, няма шум, лимитъра наистина не е стока, но ти няма и да го ползваш

 

струва към 140 лева, за тия пари нищо друго не може да го бие в БГ

 

освен това може да ползваш като доста добър преамп за китара ако записваш със гитар риг или амплитюб

 

ползвам го към 9 месеца и нямам проблеми

 

за тва иде реч

MIC200-sm.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.